Zakup podnośnika koszowego to ogromny wydatek. Dodatkowym minusem jest fakt, że musimy ponosić koszt jego przechowywania oraz serwisu. Utrzymanie tego typu maszyn nie jest tanie, więc tylko nieliczne firmy mogą sobie na to pozwolić. Wynajem zwyżek najbardziej opłaca się w przypadku, gdy korzystamy z nich sporadycznie np. kilka razy w miesiącu. Dotyczy to najmu krótkoterminowego. Dobrze jest wiedzieć, że istnieje również możliwość wynajmu długoterminowego.

Oszczędność gotówki

Mogłoby się wydawać, że firmy regularnie korzystające ze zwyżki powinny posiadać własne maszyny. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zakup podnośnika koszowego o satysfakcjonujących parametrach to koszt nawet kilkuset tysięcy złotych. Regularny serwis również nie należy do tanich. Oprócz tego musimy ponieść koszt magazynowania, który nie należy do niskich. Fachowe zabezpieczenie sprzętu może być problematyczne, jeśli nie dysponujemy obiektem przystosowanym do tego rodzaju sprzętu. Za wszelkie naprawy i konserwacje również odpowiada właściciel. Podnośniki koszowe Katowice przeznaczone na wynajem to sprzęt najwyższej klasy, który przygotowany jest do intensywnej eksploatacji. Nie musimy martwić się o koszt utrzymania wysięgnika. W przypadku awarii musimy jedynie zgłosić problem do wypożyczalni. Wyspecjalizowana ekipa naprawi usterkę lub zostanie nam dostarczony nowy podnośnik.

Sprzęt dopasowany do potrzeb

W zależności od rodzaju przeprowadzanych prac możemy wynająć podnośnik, który będzie w stu procentach dopasowany do naszych wymagań. Możemy dopasować zwyżkę pod względem np. maksymalnego wysięgu, czy też udźwigu. Szeroki wybór sprawia, że znalezienie odpowiedniej maszyny nie stanowi najmniejszego problemu. Plusem wynajmu jest to, że mamy dostęp do sprzętu najwyższej klasy. Przekłada się to na komfort i bezpieczeństwo pracy. Podnośniki o doskonałych parametrach są wyjątkowo kosztowne w zakupie, a więc najprawdopodobniej nigdy nie moglibyśmy pozwolić sobie na ich zakup. Za każdym razem możemy wypożyczyć inny podnośnik, co umożliwia również przetestowanie interesujących nas marek i modeli.