Praktycznie nikt nie wyobraża sobie w dzisiejszych czasach żadnego wielkiego magazynu, fabryki czy centrum dystrybucyjnego bez wózków widłowych. Tego rodzaju maszyny, gwarantują efektywną i kompleksową pracę przy magazynowaniu oraz transporcie bliskim różnego rodzaju pojazdów.

Wiele firm, które zastanawiają się nad zakupem wózków widłowych, poszukuje sprawdzonych i pewnych modeli. Większość z nich przegląda jedynie oferty nowych wózków widłowych. Tymczasem używane wózki widłowe również idealnie sprawdzą się w nawet najcięższych warunkach, pod warunkiem, że proces zakupowy zostanie przeprowadzony z głową.

Na co zwracać uwagę przy zakupie wózków widłowych?

Na rynku istnieje wiele ofert dotyczących sprzedaży wózków widłowych. Część firm, które zajmują się handlem specjalistycznymi pojazdami, ma w swojej ofercie również używane wózki widłowe. Cena zakupu nowego modelu bardzo często jest poza zasięgiem danej firmy i niejednokrotnie przekracza kwotę ponad 100 tysięcy złotych. W związku z tym, przedsiębiorstwa poszukujące oszczędności, mogą wybierać w ofertach używanych wózków widłowych.

Używane wózki widłowe to z jednej strony niesamowita oszczędność pieniędzy w stosunku do cen nowych modeli tego rodzaju pojazdów, a z drugiej strony niepewność związana ze stanem konkretnego pojazdu. Używane wózki widłowe mają niepewną przeszłość, a zainteresowany klient nie wie, w jakich warunkach w przeszłości pracowała konkretna maszyna, nie wie również, czy poprzedni właściciel należycie dbał o pojazd.

Istotnym elementem, na który warto zwracać uwagę, jest liczba przepracowanych motogodzin, która jest mniej więcej tym samym, co przebieg w przypadku samochodu osobowego. Stan motogodzin określa, ile godzin w przeszłości wypracował dany wózek widłowy.

Jeśli nie posiadasz wiedzy na temat wózków widłowych, w proces zakupowy warto zaangażować specjalistę, lub zastanowić się nad ewentualnym pakietem gwarancyjnym, o ile sprzedawca używanego wózka widłowego ma w swojej ofercie taką usługą. Dodatkowa gwarancja pozwoli uchronić się przed nieprzewidzianymi usterkami.

Używane wózki widłowe – rodzaje

Na rynku można spotkać się z wieloma ofertami sprzedaży używanych wózków widłowych. Przedsiębiorcy mogą bez przeszkód nabyć wózki i ciągniki techniczne, wózki niskiego podnoszenia, wózki wysokiego podnoszenia, jak również elektryczne wózki widłowe, pojazdy wyposażone w silniki benzynowe, diesla, a także posiadające instalację LPG.