Obecnie na rynku jest duża ilość kursów językowych, a w tym Business English. To jego jedna ze specjalistycznych odłamów. Z pewnością przyda się w pracy, ale również na co dzień w kontaktach z zagranicznymi osobami i klientami. Jak szlifować zatem język angielski i co to jest Business English?

BE w biznesie – czy jest on przydatny?

Business English to obecnie popularne wybierane zajęcia przez osoby, które chcą poszerzać swoją anglojęzyczną wiedzę. Jest to pożądany język szczególnie w niektórych wybranych branżach, takich jak: IT, marketing, handel, finanse, transport, reklama, czy sprzedaż. Przede wszystkim angielski biznesowy jest to jedynie specjalistyczne słownictwo, którego nie znajdziemy w standardowych podręcznikach do angielskiego. Dostosowany jest do zawodowej grupy. Dzięki nim komunikujemy się z innymi (klienci zagraniczni, firmy międzynarodowe), analizujemy wykresy i tabele, prezentujemy dane, posługujemy się argumentacją, czy piszemy raporty. Wszystkie z tych zakresów wymagają poprawnej znajomości języka angielskiego z uwzględnieniem jego biznesowej wersji. BE pozwala nam rozwijać umiejętności, które będą potrzebne w codziennej pracy. Biznesowy angielski będzie zatem przydatny szczególnie osobom, które szukają nowego zatrudnienia lub chcą usprawnić swoje kontakty z firmami i klientami na szczeblu międzynarodowym.

W jaki sposób uczyć się Business English?

Z pewnością jedną z lepszych metod nauki BE jest kurs językowy. Możemy odbyć go indywidualnie, w grupie lub razem ze współpracownikami. Wiele szkół oferuje różne możliwości, które mają na celu dostosować się do uczestnika i sprawić, aby nauka była przyjemną czynnością. Zajęcia często także przypisane są do danej zawodowej branży, co skupia nas wówczas na konkretnych zwrotach i zagadnieniach dostosowanych do grupy. Lektor, który obecny jest na lekcjach, przybliża przerabiane tematy oraz ćwiczenia, a także prezentuje często ciekawe multimedialne materiały. Innym sposobem nauki BE są kursy online. Tutaj jednak musimy wybierać kursy, które sprawdzane są przez wykwalifikowanych nauczycieli. Jeśli decydujemy się na samodzielną naukę w domu pamiętajmy, aby skorzystać maksymalnie z dwóch lub trzech rodzajów materiałów.

Źródło zdjęcia: freepik.com