Odpowiedź na to pytanie jest prosta, zwłaszcza w przypadku firm. Powodów przemawiających za posiadaniem własnej strony jest bardzo dużo, zatem po przeczytaniu tego tekstu i zapoznaniu się z „argumentami w pigułce” nie będziesz miał już wątpliwości co do powieszenia swojej domeny na serwerze.

Po pierwsze: Profesjonalny wizerunek.

Dziś każda sprawnie działająca firma, nawet, a może zwłaszcza firma nowa na rynku, nie może pozwolić sobie na nieposiadanie strony internetowej. Korzyści wynikające z rozpoznawalności firmy w sieci są olbrzymie. Klienci chętnie komentują udane relacje biznesowe, sprawną obsługę, wywiązanie się z terminów i zakresu umów. Warto wykorzystać Internet do własnych celów i umożliwić innym komentowanie Twoich sukcesów na Twojej stronie www. Dodatkowo firma funkcjonująca w Internecie dzięki własnej stronie www jest uważana za nowoczesną i otwartą na współpracę.

Po drugie: Finanse.

Własna strona internetowa generuje większe obroty i zyski dla firmy. Nie da się w żaden sposób tej tezy odeprzeć, może poza sytuacją, gdy ktoś nie umie wykorzystać potencjału drzemiącego we własnej stronie www. Wówczas należy całość spraw związanych z obsługą i funkcjonowaniem strony zlecić osobie bądź firmie, która takie usługi świadczy. Gdzie taką firmę znaleźć? Oczywiście w Internecie dzięki stronie internetowej danej firmy. Usługi świadczone przez Twoje przedsiębiorstwo również da się wyszukać, więc nie ma na co czekać!

Po trzecie: Wartość rynkowa samej strony.

Nie na samym początku, przy braku odpowiedniego prowadzenia może to nigdy nie nastąpić, jednak Twoja strona Internetowa po jakimś czasie może sama w sobie stanowić towar, który będzie reprezentował sobą pewną wartość. To od poświęconego jej czasu, a także poniesionych inwestycji zależeć będzie ile jest warta Twoja marka. Strona internetowa to jej pozycja w wyszukiwarkach. Im wyższa, tym lepsza, zatem im więcej wejść na Twoją stroną, tym większa jej wartość oraz tym lepszym obiektem staje się ona dla reklamodawców i potencjalnych partnerów biznesowych. Warto rozwijać swoją stronę www i czekać na efekty, które to działania da!

Po czwarte: Relatywnie niskie koszty utrzymania.

Nawet jeżeli Twoja strona www nie będzie służyła zarabianiu pieniędzy, z pewnością jej utrzymywanie nie nadszarpnie Twojego budżetu, a korzyści marketingowe i wizerunkowe i tak będą dla Ciebie odczuwalne. Adres e-mail na własnej domenie, informacja o działalność Twojej firmy w zakładce „O nas” czy tysiąc „polubień” na Facebooku z pewnością przełożą się na rozpoznawalność firmy i Twoje dobre samopoczucie!

Po piąte: … i cała reszta

Prowadzenie bloga, który podnosi wartość strony, sekcja „Aktualności”, sklep internetowy, media społecznościowe, kanały audio-wizualne do współdzielenia treści i wiele innych możliwości czeka w sieci na śmiałków, którzy zdecydują się na ich odkrywanie i wykorzystanie stwarzanego potencjału. Pierwszym krokiem jest jednak zaistnienie w sieci, zatem założenie swojej strony www, która w dużej mierze ułatwi nam eksplorację bezkresu Internetu.

Czy wciąż masz jakiekolwiek wątpliwości co do słuszności posiadania strony internetowej dla swojej firmy? Jeżeli nie, to do dzieła! Należy spenetrować rynek sprzedaży domen i serwerów, znaleźć wykonawców swojej strony www, przedstawić im projekt lub własną wizję strony. Wkrótce nastąpi Twój debiut w sieci, a Twoja oferta dotrze na nowe, niezbadane wcześniej wody! Powodzenia!