Magazyny samoobsługowe są w rodzimym świata coraz powszechniejsze, jednak sporo kobiet nadal uważa je za nieco niebezpieczne. No bo po co dawać pieniądze za wynajem schowka, skoro swoje klamoty można po prostu pomieścić w piwnicy? Niestety takie myślenie jest często dramatyczne w wynikach. Czemu profesjonalny magazyn self storage jest  ciekawszą alternatywą do przechowywania prac niż piwnica?

Dużo kobiet urządza swoje piwnice w domowe graciarnie. To tam znajdują rzadko używane lub całkowicie niepotrzebne przedmioty: ozdoby choinkowe, dziecięce ubranka, stare zabawki, meble ogrodowe, przestarzały sprzęt AGD, akcesoria sportowe, jednośladowce etc. No bo po co wyrzucać, skoro wszystko pewno się nam również raz przydać? Takie obsesyjne gromadzenie przedmiotów oczywiste jest szczególnie dla kobiet, które żyły w czasach komunizmu (w stanie PRL-u brakowało wielu produktów, to kiedy udało się coś w biznesie dorwać, to się tego dość nie pozbywało). Dziś dostępność różnych produktów nie jest problemem, ale stare przyzwyczajenia ciężko jest zwalczyć. A przecież kupa zbędnych materiałów w szalonym tempie żyje. Rzecz jasna ważna je przechowywać w piwnicy, jednak toż trochę kiepski pomysł. Czemu? Piwnice właściwie nie są przygotowane do przechowywania ważniejszych rzeczy!

Bezpieczeństwo

W Polsce średnio co 9 minut dochodzi do kradzieży z włamaniem – najczęściej złodzieje uaktywniają się w sezonie wakacji, długich odpoczynków i świąt. Niezwykle łakomy kąsek dla włamywaczy stanowią zwłaszcza piwnice, bo te mają zwykle skłonne do sforsowania zabezpieczenia. Słabymi punktami piwnic są szczególnie okna, cienkie ścianki działowe oraz prowizoryczne, wychodzące na zewnątrz drzwi; czasami wystarczy, że złodziej wyrwie rygiel z kłódką a wszelkie pomieszczenie staje przed nim otworem. Łupem włamywaczy padają przeważnie łatwe do upłynnienia przedmioty, np. rowery i urządzenia (piły spalinowe, szlifierki, wiertarki etc.). Dlatego bezpieczniejszym polem do przechowywania obiektów są doskonale chronione, podpięte do alarmu oraz monitorowane przez 24/7 magazyny self storage.

Idealne warunki

Niepotrzebne przedmioty najczęściej wkładamy w piwnicy, nigdy nie zastanawiając się nad tym, że prowadzą tam bardzo surowe warunki. A jednak nieodpowiednia temperatura również wysoka wilgotność powietrza są uciążliwe dla wrażliwych przedmiotów – najbardziej narażone są książki, dokumenty, wizerunki i sprzęt komputerowy. Magazyny self storage mają ponad tradycyjnymi piwnicami tę zaletę, iż w ich wnętrzu prowadzone są zawsze odpowiednie standardy do przechowywania materiałów (wentylacja, kontrolowana temperatura).

Uwaga: przechowywanie starych mebli, prac czy ubrań w średnich, zamkniętych przestrzeniach niesie ze sobą ryzyko pożarowe, szczególnie, jeśli towarzyszą im stare rozpuszczalniki.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły