Monitoring floty to sposób na zwiększenie wydajności wielu firm, dzięki wielu funkcjonalnością, które posiada takie oprogramowanie. Daje zarówno korzyści kierowcom, dyspozytorom, jak i pracownikom biurowym, a nawet księgowym. Przedsiębiorstwa z różnych branż, których celem jest ciągły rozwój, stawiają na systemy, które pomagają zoptymalizować procesy zachodzące w firmie. Takie możliwości stwarza oprogramowanie WEBFLEET, które funkcjonuje w oparciu o technologię Saas (oprogramowanie jako usługa). Co więcej platforma pozwala na realne oszczędności oraz zautomatyzowanie pewnych zadań, które wcześniej były wykonywane manualnie przez pracowników firmy.

Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, w jakich branżach monitoring floty to konieczność, aby firma mogła postawić na rozwój.

Transport

Pierwszym sektorem, w którym wykorzystanie monitoringu floty jest powszechne to transport. Firmy z tej branży posiadają z reguły w swojej flocie mnóstwo pojazdów i zatrudniają wielu kierowców. Procesy zachodzące w takim przedsiębiorstwie muszą zatem opierać się na sprawdzonych systemach, które umożliwiają m.in. wgląd w lokalizację każdego z pojazdów. Liderem na rynku systemów monitoringu floty jest WEBFLEET. Oprogramowanie umożliwia śledzenie lokalizacji każdego z pojazdów, dzięki czemu dyspozytor ma większe pole manewru i swobodę w oparciu o dane pochodzące z jednego przyjaznego widoku.

Warto pamiętać, że zwiększenie wydajności floty to jeden z celów, które stawiają przed sobą firmy transportowe. Platforma WEBFLEET została stworzona w oparciu o to założenie. Przede wszystkim dostarcza w tej materii funkcji tworzenia szczegółowych raportów, które mogą być dostosowane względem obecnych potrzeb. Dotyczą np. wydajności całej floty, poszczególnych pracowników. Dają nawet wgląd w styl jazdy kierowców, dzięki OptiDrive 360, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz osiągnięcie mniejszego zużycia paliwa za sprawą ekonomicznego sposobu prowadzenia pojazdu.

Usługi przewoźnicze

Kolejną branżą, która może z powodzeniem wykorzystywać możliwości dostarczane przez platformę WEBFLEET jest sektor przewoźniczy. Warto pamiętać, że instalacja tego rozwiązania nie jest skomplikowana i nie wymaga obecności specjalisty. Usługa może zostać uruchomiona na urządzeniach zarówno desktopowych, jak i mobilnych.

Warto również wspomnieć, że WEBFLEET pomaga w rozliczeniach dostarczając przejrzystych raportów dotyczących zużycia paliwa, przebytych kilometrów, czy godzin pracy kierowców.

Usługi kurierskie

Kolejnym sektorem, którego nie mogło zabraknąć w tym miejscu są usługi kurierskie. W związku z bardzo dynamicznym rozwojem handlu wysyłkowego oraz branży e-commerce, firmy kurierskie muszą wykorzystywać systemy monitoringu floty, które są przede wszystkim stabilne i niezawodne. Duża liczba pojazdów w flocie firm kurierskich sprawia, że zarządzanie nimi to poważne przedsięwzięcie. WEBFLEET świetnie radzi sobie w takim środowisku w znacznym stopniu ułatwiając wiele czynności, które przeprowadza w sposób zautomatyzowany (m.in. zdalne przesyłanie danych).

Służba zdrowia

Nie można także zapomnieć o służbie zdrowia, która posiada flotę w postaci karetek. W przypadku tego sektora, nie można zapomnieć, że wykorzystywanie odpowiednich technologii monitoringu floty wpływa w znacznym stopniu na funkcjonowanie ratownictwa medycznego. Odpowiednie zarządzanie flotą jest niezwykle istotne, gdyż dotyczy bardzo często ochrony zdrowia lub życia poszkodowanych. Dyspozytor, dzięki możliwości kontroli lokalizacji karetek w jednym widoku, może skuteczniej i szybciej podjąć decyzję o przydzieleniu konkretnego zespołu do wezwania. Każda sekunda w takim przypadku ma znaczenie - WEBFLEET to najbardziej intuicyjny system na rynku tego typu rozwiązań.

Źródło: TomTom Telematics - Obsługa tachografu cyfrowego

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły