artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Regeneracja narzędzi diamentowych w profesjonalnym serwisie: ile to kosztuje i czy warto?

Wraz z biegiem czasu, w zależności od intensywności ich użytkowania, narzędzia diamentowe ulegają zużyciu. Znajdujący się na ich powierzchni segment diamentowy ściera się, co może przyczyniać się do zmniejszonej efektywności narzędzia. W takiej sytuacji właściciel piły lub wiertła może zdecydować się na zakup nowego sprzętu bądź poddać obecny regeneracji. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Czy warto w nie inwestować?

Oszczędność kosztów

Jedną z zalet regeneracji narzędzi diamentowych są niskie koszty omawianego zabiegu. W porównaniu z zakupem nowego sprzętu ta opcja umożliwia ponowne wykorzystanie wyposażenia warsztatu bez dodatkowych, wysokich nakładów finansowych na nowe akcesoria. Oszczędności z kolei przekładają się na zredukowane koszty produkcyjne.

Aspekt ekologiczny

Regeneracja narzędzi diamentowych to także rozwiązanie dla osób, które troszczą się o środowisko naturalne. Usługa regeneracji jest bowiem bardziej ekologiczna, aniżeli produkcja nowego sprzętu, ponieważ nie wymaga stosowania tak samo dużej ilości surowców i energii w procesie wytwórczym.

Wysoka jakość użytkowa

Wymiana segmentu diamentowego na nowy nie jest skomplikowana i zapewnia wysoki poziom sprawności odnowionego narzędzia. Proces ten przywraca bowiem urządzeniu jego pierwotną jakość i wydajność, dzięki czemu zapewnia precyzyjne działanie w takim samym stopniu, jak w przypadku nowo zakupionych narzędzi.

Krótki czas oczekiwania na usługę regeneracji

Ogromną zaletą wymiany segmentu diamentowego w narzędziach jest stosunkowo krótki czas wykonania takiej usługi, dlatego oczekiwanie na sprzęt niezbędny do dalszej pracy nie wiąże się z koniecznością drastycznego wstrzymania realizowanych projektów produkcyjnych.

Szerokie spektrum narzędzi poddawanych regeneracji

Wspomniany proces regeneracyjny można przeprowadzić na wiertłach koronowych przeznaczonych do wiercenia otworów w kamieniu, betonie i innych twardych materiałach. Regeneracji poddaje się również tarcze diamentowe służące do polerowania, szlifowania i cięcia.

Jakie są koszty regeneracji narzędzi diamentowych?

Ceny wykonania regeneracji zależne są od rodzaju narzędzi, ich średnicy oraz liczby segmentów. Zazwyczaj kwoty te oscylują w wysokości kilkudziesięciu do kilkuset złotych netto. Na finalną wycenę wpływ ma ponadto wybór samego segmentu diamentowego, którego ostateczna jakość i wydajność musi być dopasowana do charakteru wykonywanych prac oraz rodzaju poddawanego obróbce materiału.

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie