artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Jakie są zalety łóżek metalowych w porównaniu z innymi materiałami?

Najczęściej w sprzedaży można spotkać się z łóżkami wykonanymi z drewna, sklejki, czy płyty wiórowej. Ostatnimi czasy w sprzedaży pojawia się coraz więcej propozycji łóżek metalowych, które wykonane w fantazyjny i przemyślany sposób stanowią konstrukcję na długie lata użytkowania i oryginalny akcent dekoracyjny sypialni. Jak na tle innych surowców i materiałów sprawuje się metal stosowany w produkcji omawianych mebli?

Stabilny, bezpieczny, solidny mebel na wiele lat

Ramy łóżek, w których produkcji zastosowano metalowe elementy konstrukcyjne, wykazują bardzo wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechanicznie, wgniecenia, nie ulegają zniekształceniom, nie puchną i nie rozwarstwiają się, jak to bywa w przypadku mebli wykonanych z drewna i drewnopodobnych materiałów w kontakcie z wodą lub wilgocią.


Rzetelnie opracowany projekt takiego mebla cechuje również stabilność, która umożliwia bezpieczne korzystanie z łóżka. Kwestia stabilności tyczy się zarówno modeli pojedynczych, jak i również podwójnych — bez względu na rozmiar łóżka, które powinno być dostosowane do wzrostu i wieku jego użytkowników. Dzięki temu mebel zapewnia idealne warunki do snu.

Kwestie estetyczne

Metal należy do wizualnie surowych materiałów, który obecnie idealnie uzupełnia aranżację sypialni urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, loftowym, czy industrialnym. Dostępne są meble malowane proszkowo w najróżniejszych kolorach i o ciekawym wzornictwie, gdyż metal poddawany specjalnej obróbce jako surowiec względnie plastyczny można kształtować, nadając mu ciekawego wykończenia dopasowanego do wystroju wnętrza.


Łóżka wykonane z metalu są ponadczasowe i uniwersalne, dlatego mimo zmiany kolorystyki ścian, czy innego wyposażenia, te meble pozostaną wciąż aktualną i spójną z nowym aranżem ozdobą sypialni.

Meble praktyczne, proste w utrzymaniu

Metalowe łóżkaproste w utrzymaniu czystości i pod tym względem niewymagające. Wystarczy w ich czyszczeniu i konserwacji posłużyć się wilgotną ściereczką umożliwiającą zebranie kurzu i zabrudzeń. Wpływa to na schludny wizualnie odbiór tego mebla jako praktycznego i dekoracyjnego elementu wystroju wnętrz. Nie trzeba stosować specjalnych preparatów jak np. w przypadku drewna.


Co więcej, ten sypialniany mebel z metalu cechuje wyższy poziom wytrzymałości na stosunkowo większe obciążenie w porównaniu do łóżek drewnianych itd.


Łóżka metalowe cieszą się coraz większym uznaniem i popularnością, dzięki czemu goszczą w nowoczesnych domach, mieszkaniach i obiektach noclegowych. Można bez obaw dopasować do nich właściwy materac. Ponadto stawiając na modele na wysokich nóżkach, przestrzeń nabiera lekkości, a miejsce pod meblem można zagospodarować na dodatkowe kosze lub pudełka do przechowywania pościeli, czy innych akcesoriów, które warto mieć pod ręką.

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie