Dobra organizacja to podstawa sprawnego funkcjonowania każdego gospodarstwa. Większość osób świetnie zdaje sobie z tego sprawę i dlatego decyduje się na stworzenie w swoim domu pomieszczenia gospodarczego. Samo wyznaczenie takiego miejsca jednak nie wystarczy – należy jeszcze zadbać o jego odpowiednią aranżację. Jak przechowywać rzeczy w garażu, piwnicy czy spiżarni? Dowiesz się z poniższego artykułu.

1. Regały i półki – podstawa wyposażenia pomieszczeń gospodarczych

Pojemne regały sprawdzą się zarówno garażu, jak i w spiżarni. Ich wybór na rynku jest ogromny, dzięki czemu z łatwością zdołasz dobrać produkt odpowiadający Twoim potrzebom. Jeśli planujesz przechowywać na nich ciężkie rzeczy (na przykład narzędzia), powinieneś wybrać modele wykonane z metali cechujące się solidną konstrukcją. Z kolei inwestycja w wiszące półki będzie dobrym pomysłem zwłaszcza w przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu.

2. Skrzynki, pudła i pojemniki, czyli uniwersalne sposoby na przechowywanie

Większości przedmiotów nie powinno się kłaść na półki luzem. Dotyczy to zwłaszcza spiżarni i przechowywanej w niej żywności. Warto się więc zaopatrzyć w odpowiednie pojemniki, które umożliwią bezpieczne przechowywanie jedzenia i zapobiegną jego psuciu się. Wszelkie pudła i skrzynie pomogą w uporządkowaniu różnorakich przedmiotów – środków czystości, narzędzi, dokumentów itd. Najlepiej, jeśli umieszczasz je w regałach, ale gdy są estetycznie i nie jest ich dużo, mogą stać po prostu na podłodze.

3. Haki i wieszaki – kiedy się przydają?

Wbrew pozorom wieszaki są przydatne nie tylko do przechowywania ubrań - przydają się także w piwnicach i garażach. Do czego? Chociażby do przechowywania narzędzi ogrodowych czy sprzętu sportowego. Na haku z łatwością można powiesić łopatę – to bezpieczniejsze niż opieranie ich o ścianę. Zaoszczędzisz także w ten sposób wiele cennego miejsca – haki są znacznie mniejsze niż chociażby regały, a montuje je się bezpośrednio do ściany.

4. Worki polipropylenowe – idealne do przechowywania produktów sypkich

Worki polipropylenowe przydadzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu gospodarczym. W spiżarni posłużą do przechowywania ziemniaków czy mąki, w garażu do przechowywania piasku, a w piwnicy do przechowywania węgla czy ekogroszku. Są niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych, co jest gwarancją bezpieczeństwa zgromadzonych wewnątrz nich produktów. Dzięki temu są po prostu niezbędne w każdym domostwie!

5. Tablice narzędziowe – przydadzą się zwłaszcza majsterkowiczom

W każdym garażu najwięcej miejsca (oczywiście poza samochodem) zajmują różnego rodzaju narzędzia. Nie powinny być one rozrzucone po setkach szafek i szuflad – znacznie lepszym pomysłem będzie inwestycja w specjalny organizer. Tablice narzędziowe to nic innego jak skrzynki na narzędzia, które pozwalają na ich wygodne przechowywanie.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły