Lampy nowoczesne tworzą bardzo szeroką i zróżnicowaną grupę, dlatego trudno znaleźć dla nich wiele cech wspólnych. Różnorodność wystrojów wnętrz i designów mebli, w tym także lamp, jest ogromna. Producentów nic dziś nie ogranicza, gdyż nawet ich najbardziej abstrakcyjne pomysły bywają przyjmowane z entuzjazmem.

Metal, szkło i diody LED

Wydaje się, że wykorzystanie metalu i szkła oraz montaż diod LED to najczęściej spotykane cechy lamp nowoczesnych. Połyskująca stal sprawdza się doskonale, zwłaszcza we wnętrzach loftowych, uznawanych zwykle za wyjątkowo nowoczesne. Wystrój industrialny polega na wykorzystaniu głównie metalu oraz szkła, jednak lampy z tych materiałów błyszczą także w wytwornych salonach.

Lampy LED są natomiast niemal symbolem nowoczesności. Zapewniają interesujący design, a jednocześnie rozwiązują większość problemów dotyczących tradycyjnych żarówek. Nowoczesne lampy LED zapewniają oszczędność oraz dają naturalne, bezpieczne dla zdrowia światło. Można je również wykorzystać do oświetlania dzieł sztuki, którym nie zagraża ich blask.

Jak wybierać lampy nowoczesne?

Długo można by rozprawiać o doborze idealnej lampy. Najważniejsze kwestie to: w jakich pomieszczeniach mają one zawisnąć, jaki jest wystrój wnętrza oraz do czego będzie wykorzystywana dana lampa.

Po wyjaśnieniu powyższych kwestii wybór będzie o wiele prostszy. Jeśli poszukiwana jest lampa do salonu, powinna ona posiadać zwykle dość duże gabaryty oraz dawać wiele światła. Salon przeważnie jest dość dużym pomieszczeniem, w którym spędza się wiele czasu, stąd też wyraźne oświetlenie jest bardzo istotne. Podobnie wygląda sytuacja z wyborem lamp do kuchni, jednak inaczej ma się w przypadku sypialni. Jest to pomieszczenie służące do wypoczynku, powinna panować w nim spokojna, klimatyczna atmosfera. Natomiast w ciągu dnia sypialnia nie jest zbyt mocno eksploatowana. Oświetlenie nie musi być zatem mocne. Ważniejsze jest, aby lampy nowoczesne w sypialniach współgrały z wystrojem oraz były atrakcyjne estetycznie.

Wystrój wnętrza

Kwestią kluczową podczas dokonywania zakupu lampy jest dopasowanie do wystroju wnętrza. W pomieszczeniach urządzonych w surowym stylu skandynawskim sprawdzają się lampy nowoczesne o niezbyt skomplikowanej budowie. Nietuzinkowy design lepiej pasuje do wytwornych wnętrz. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie nowoczesności z klasyką oraz stworzenie kolorystycznego kontrastu.

Zawsze należy pamiętać, że lampa pełni dwie funkcje, a mianowicie ozdobną i praktyczną. Dopasowując kolor i design do wystroju, trzeba się zatem upewnić, że dana lampa będzie również użyteczna.

Gdzie szukać ciekawych designów?

Rozmaite lampy nowoczesne w Ledart.net.pl oraz szeroki wybór produktów daje nam możliwość urządzenia całego mieszkania. Lampy wiszące i sufitowe ze sklepu Ledart oświetlą salon, natomiast modele stojące i kinkiety świetnie wkomponują się do każdej sypialni.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły