Jeżeli posiadasz finansowe zobowiązania, których nie jesteś w stanie pokryć z własnego portfela i męczy Cię biurokracja związana z braniem kredytu w banku, to świetną alternatywą będzie pożyczka ratalna. Najlepiej taka, którą można wziąć online. Jest to coraz popularniejsze i nowoczesne rozwiązanie, które pomaga wyjść z finansowego kryzysu. Dlaczego warto zdecydować się na taki rodzaj pożyczki?

Sektor pozabankowy – fakty i mity

Wiele osób wciąż obawia się instytucji pozabankowych, ponieważ krąży o nich wiele mitów. Jeden z nich głosi, że zaciąganie pożyczek online jest niebezpieczne. Nic bardziej mylnego! Rozwój sekcji finansowej w Internecie daje możliwość dokładnego sprawdzenia wiarygodności danej instytucji. Każdy bowiem legalnie istniejący pożyczkodawca, np. pozyczka-ratalna.pl, posiada numer KRS, który możemy sprawdzić korzystając z bazy KRS on-line. Natomiast w bazie Komisji Nadzoru Finansowego znajdziemy informacje o firmach, które podejrzewane są o popełnienie przestępstwa. Ponadto legalność i wiarygodność danej firmy można łatwo sprawdzić w Rejestrze Firm Pożyczkowych czy Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Warto skorzystać także z porównywarki pożyczek oraz zapoznać się z opiniami innych pożyczkobiorców. Odpowiednie przygotowanie się do wzięcia pożyczki ratalnej gwarantuje, że nie popełnimy błędu wiążącego nas z nieuczciwym pożyczkodawcą.

Zalety pożyczek on-line

Jedną z największych zalet brania pożyczek ratalnych on-line jest brak zbędnych formalności. Banki nie odmawiają sobie biurokracji, która zajmuje cenny czas klientom. Ponadto niewiele osób spełnia wysokie wymogi banków. Zaciągnięcie pożyczki przez Internet jest o tyle wygodniejsze, że nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać i nie zajmuje wiele czasu, a przyznawalność pożyczek jest o wiele wyższa. Dodatkowo decyzja o przyznaniu bądź nie przyznaniu pożyczki jest podejmowana tego samego dnia. Nie trzeba chodzić po urzędach, wyciągać zaświadczeń i dokumentów, a następnie w nieskończoność czekać na weryfikację. Internetowe instytucje pozabankowe wymagają jedynie podania podstawowych danych osobowych oraz źródła dochodu. Kolejnym plusem jest dopasowanie pożyczki do indywidualnych potrzeb. Klient sam decyduje jaką kwotę pożyczyć i na jaki okres czasu. Sam ustala również termin spłaty oraz... wysokość raty. Jeżeli zdolność kredytowa jest bez zarzutu i potencjalny pożyczkobiorca nie figuruje w rejestrze dłużników, proces zostanie sfinalizowany tego samego dnia. Ważne jest jednak, aby odpowiednio przemyśleć wysokość raty, aby nie uszczuplić nadto swojego domowego budżetu.

W przypadku problemów ze spłatą

Wypadki chodzą po ludziach i każdemu może zdarzyć się problem ze spłatą raty w terminie. Jak wtedy się zachować? Najlepiej skontaktować się z pożyczkodawcą i negocjować. Instytucje pozabankowe chętniej idą na rękę klientom, którzy budują zaufanie na zasadzie negocjacji. Unikanie kontaktu z pożyczkodawcą na pewno nie rozwiąże problemów. Podobnie, jak czekanie na wysypujące się ze skrzynek na listy wezwania do zapłaty. W przypadku problemów ze spłatą pożyczkodawca może zaproponować przedłużenie okresu spłaty, a co za tym idzie – zmniejszenie miesięcznej raty. Takie rozwiązanie ma sens w przypadku jednego zadłużenia. Jeżeli pojawi się ich więcej, warto pomyśleć o konsolidacji wszystkich pożyczek w jedną.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły