Myjka ciśnieniowa to sprzęt, który w przydomowych ogrodzie, gospodarstwie rolnym czy nawet garażu ma wszechstronne zastosowanie. Przede wszystkim służy do mycia pojazdów, dezynfekcji pomieszczeń oraz czyszczenia utwardzonych nawierzchni. Na tym jednak lista się nie kończy – urządzenie to można wykorzystać na zdecydowanie więcej sposobów.

Myjki wysokociśnieniowe mogą się sprawdzić w przydomowym ogrodzie w wielu rolach, które w dużej mierze zależą od ustawienia urządzenia i montażu dodatkowych akcesoriów (np. pistoletów, szczotek, lanc czy dyszy). Sprzęt i dodatki do niego warto kupować w sprawdzonych punktach sprzedaży, np. w sklepach sieci Leroy Merlin – mamy wtedy większą pewność, że będą bezawaryjne i posłużą przez długie lata. Jakie jeszcze zastosowanie można znaleźć dla myjki ciśnieniowej?

  1. Czyszczenie donic, skrzyń i multiplatów – donice służące do rozmnażania roślin z siewu, pikowania i hodowli rozsady powinny być regularnie (czyli po każdym sezonie) czyszczone i dezynfekowane. Takiemu zadaniu z powodzeniem sprosta nawet najprostsza myjka.
  2. Konserwacja rzeźb ogrodowych – rzeźby i figury ogrodowe wykonane z kamienia, drewna czy metalu po pewnym czasie szarzeją, tracą swój blask, obrastają mchem lub porostami. Aby utrzymać ich atrakcyjny wygląd, warto raz na kilka lat oczyścić je silnym strumieniem wody z myjki. Oczywiście ciśnienie trzeba dostosować do materiału.
  3. Zdzieranie farby i lakieru – za pomocą myjki ciśnieniowej można odnowić m.in. stare meble pomalowane farbą lub innym preparatem, palety i ogrodzenia. Urządzenie nie tylko dokładnie oczyści, ale także wyrówna powierzchnię (potrzebny będzie także dodatkowy zestaw do piaskowania i ścierniwo).
  4. Likwidacja chwastów – chwasty rosnące między płytami chodnikowymi, przy schodach czy w innych trudno dostępnych miejscach niełatwo jest usunąć. Z reguły stosuje się w tym celu toksyczne herbicydy, rzadziej sodę oczyszczoną. Tymczasem można zdecydować się na rozwiązanie, które nie zaszkodzi środowisku i nie zniszczy innych roślin: można je po prostu usunąć za pomocą wody.
  5. Odnawianie starego sprzętu – niektóre narzędzia, sprzęty gospodarstwa domowego czy nawet rowery otrzymują „drugie życie” jako dekoracje ogrodowe i kwietniki. Aby oczyścić ich powierzchnię i przygotować do konserwacji, przydatne będzie użycie myjki ciśnieniowej. Również w tym przypadku przyda się zestaw do piaskowania i ścierniwo.

W gospodarstwie myjka ciśnieniowa może okazać się pomocna także podczas udrażniania rur oraz mycia rynien. Na tym jednak pomysły na jej zastosowanie się nie kończą – jest ich znacznie więcej, niż początkowo mogłoby się wydawać.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły