Postęp technologiczny przekłada się na nasze codzienne funkcjonowanie w każdej dziedzinie życia. Inaczej się komunikujemy, inaczej korzystamy z poszczególnych usług. Również w świecie finansów wciąż dostrzegamy nowe możliwości. Na jednych robi wrażenie płatność telefonem, na innych załatwianie kredytów i pożyczek bez wychodzenia z domu. Porozmawiajmy o tej ostatniej możliwości, wskazując jej potencjalne zalety i wady.

Kredyt lub pożyczka w placówce

Standardowym wyborem dla klientów są odwiedziny w banku lub firmie pożyczkowej. Fizyczna obecność. Dla niektórych osób załatwianie „poważnych spraw”, a do takich z pewnością zaliczają się kwestie finansowe, nierozerwalnie kojarzy się z rozmową z pracownikiem danej placówki twarzą w twarz, w cztery oczy. Najłatwiej zadać wtedy ważne pytania (co to jest kredyt dla młodych małżeństw? jakie dokumenty należy przygotować? itd.). To wygodniejsza rozmowa niż w przypadku infolinii czy chatu.

Są też pewne wady. Musimy dojechać na miejsce, kupując bilet lub dolewając paliwo. Nierzadko odsiedzieć swoje w kolejce. Nie wszyscy mają czas i ochotę rezygnować z wolnego czasu, żeby poświęcać go na finanse muszą. Poza tym banki czy firmy pożyczkowe mają otwarte punkty stacjonarne jedynie w określonych godzinach, które mogą pokrywać się godzinami Twojej pracy. To kolejny problem. Co więcej, dziś wiele firm od kredytów, pożyczek czy ubezpieczeń nawet nie zakłada stacjonarnych punktów, ponieważ jest Internet, są telefony. Tańsze rozwiązanie dla firmy, pewna alternatywa dla klientów.

Pieniądze bez wychodzenia z domu

Dziś kredyt można załatwić od początku do końca bez wychodzenia z domu. Już na etapie poszukiwań najkorzystniejszego rozwiązania sprawdzają się strony takie jak porównywarka finansowa kredytowo.org. W jednym miejscu widzisz wiele ofert, które możesz porównać, zestawić, przeanalizować bez dogłębnej znajomości świata finansów. Pamiętaj, że różnice w oprocentowaniu mogą sięgać nawet kilkuset złotych w skali miesiąca przy dużych sumach zadłużenia, a to niebagatelne pieniądze, które warto przeznaczyć na inne cele.

Następny krok to załatwienie formalności. Na stronach banków znajdują się formularze do wypełnienia. Wszystko odbywa się jeszcze szybciej, gdy posiadasz doświadczenia z kredytami i pożyczkami. Umowę podpisujesz po wizycie kuriera lub przez Internet, przesyłając niezbędną dokumentację tą drogą. Czasami wystarczy konsultacja przez telefon. Są firmy, które stawiają odważnie na SMS-y i aplikacje mobilne. Krótko mówiąc, nie musisz już iść do punktu stacjonarnego. A co najważniejsze: sumując firmy „stacjonarne” (które i tak są w Internecie) z „niestacjonarnymi”, masz największy wybór. Wybieraj więc najkorzystniej.