Warto zatroszczyć się o jak najlepsze warunki do spania. I choć wiele osób podchodzi do zakupu łóżka głównie w kategoriach estetycznych, to jednak opłaca się wybierać je rozważniej. Przede wszystkim powinno być dopasowane do potrzeb indywidualnych użytkownika. Na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupu łóżka idealnego?

Materac i stelaż są najważniejsze

Wybór łóżka najlepiej zacząć od pochylenia się na znalezieniem najlepszego materaca. W ofercie specjalistycznych sklepów znajdziemy bardzo różne materace, zaczynając od tych o konstrukcji sprężynowej, jak i produkty wykonane z pianki, zarówno tej tradycyjnej poliuretanowej, jak i materiałów wysoko- i termoelastycznych, które mogą dostosować się do kształtu ciała użytkownika. Nowoczesne materace z wysokogatunkowych pianek najnowszej generacji cieszą się wśród klientów coraz większą popularnością. Zapewniają kręgosłupowi optymalne oparcie, a odciążając mięśnie umożliwiają im pełniejszą regenerację.

Jednak niektórzy wolą wyposażać swoje łóżka w bardziej tradycyjne materace sprężynowe. Przykładowo te kieszeniowe stanowią udoskonaloną wersję dobrze znanych produktów i są wskazane chociażby osobom śpiącym na plecach.

O materacach generalnie mówi się coraz więcej. Niestety mało kto poświęca większą uwagę wyborowi odpowiedniego stelaża. - Wbrew pozorom stelaże nie dzielą się jedynie na regulowane i nieregulowane. Dobry stelaż składa się z elastycznych, współpracujących ze sobą i z materacem deseczek i przyczynia się do znacznie większej wygody łóżka. Poszczególne elementy stelaża są ze sobą połączone, na ogół taśmą. Najlepsze modele wyróżniają się dużą liczbą desek, które znajdują się od siebie w niedużej odległości - informuje konsultant sklepu z materacami i łóżkami Materace-dla-Ciebie.pl.

Łóżka o idealnych wymiarach

Wybierając łóżko, warto dłużej zastanowić się nad jego wymiarami. Modele jednoosobowe najczęściej liczą sobie 90 x 200 centymetrów. Czasami spotyka się łóżka 80 x 200, które wskazane są posiadaczom małej sypialni. Z drugiej jednak strony w ofercie wielu producentów znaleźć można także łóżka jednoosobowe o szerokości 1 metra. Specjaliści zwracają uwagę, że im szerszy model, tym zapewne będzie się na nim wypoczywało bardziej komfortowo.

Faktycznie, jeżeli posiada się przynajmniej średniej wielkości sypialnię, opłaca się kupować większe łóżka. Szerokość tych podwójnych najczęściej wynosi 160 x 200 lub 180 x 200. To standardowe wymiary, do których bez problemu uda się znaleźć materac, jak i pościel. Niemniej jednak wyposażając niewielką sypialnię, ma się do dyspozycji także łóżka 140 x 200. Nie jest to zapewne idealne rozwiązanie dla dwóch osób, ale czasami trzeba pójść na taki aranżacyjny kompromis.

Standardowe łóżka mają najczęściej 200 cm długości. Jest to rozwiązanie powszechnie stosowane, choć warto pamiętać, że łóżko powinno być przynajmniej 20-25 centymetrów dłuższe od człowieka. Ponad dwumetrowe modele zdarzają się, choć niewątpliwie należą do rzadkości. Jeżeli jednak ktoś liczy sobie ponad 1,9 metra wzrostu powinien poszukać takiego łóżka. Będzie to inwestycja na lata bardziej komfortowego snu.

Łóżka o solidnej konstrukcji

Rama łóżka może być wykonana z różnych materiałów. Do najczęściej spotykanych należy lite drewno, płyta meblowa, ale także stal. Modele kute pojawiają się w propozycjach czołowych producentów coraz częściej. Takie łóżka są solidne i na pewno przetrwają wiele lat. Tak samo, jak niezwykle trwałe mogą okazać się wyroby ze wspomnianej płyty. Czasami są nawet solidniejsze od łóżek drewnianych, zwłaszcza gdy te ostatnie wykonano z dosyć miękkiego gatunku drewna.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły