Wielokrotnie słyszy się, że wielu ludzi chciałoby posiadać swój własny dom pod miastem. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, dlaczego tylu z nas marzy o takim rozwiązaniu? Czy myśleliśmy o plusach posiadania własnego sacrum na obrzeżach dużego miasta?

Nie da się ukryć, że inwestycja w dom to jedna z najważniejszych transakcji w naszym życiu. Niemniej jednak wiele osób się na nią decyduje i z możliwości: mieszkanie w mieście lub dom na obrzeżach, wybiera opcję drugą. Dlaczego się tak dzieje? Co kieruje ludźmi, którzy pragną zamieszkać poza miastem?

Przekonajmy się!

1. Zieleń, spokój i cisza

Każdy, kto spędził choć kilka dni poza miastem wie, jak kojąca potrafi być obecność natury. Miłe spacery pod wieczór okolicznymi drogami lub lasami, smaczny grill organizowany na przyjęcie w ogrodzie, głębokie oddychanie zdrowym powietrzem, urokliwe okazy fauny i flory i sielska atmosfera – to tylko niektóre spośród możliwości, jakie daje nam lokalizacja domu pod miastem. Nie jesteśmy otoczeni betonowymi gigantami, ani szklanymi wieżowcami, jedyne co widzimy, to zielona trawa, łąki, lasy, kolorowe kwiaty, drzewa i krzewy. Dodając do tego czyste niebo bez dymów fabrycznych – możemy mówić o arkadii.

2. Własna przestrzeń, której nikt nam nie odbiera

W miejskich parkach musimy dzielić się z innymi przestrzenią. Nie możemy liczyć na pełną intymność na świeżym powietrzu. Idealnym rozwiązaniem na tego typu bolączki wydaje się być własny ogród, w którym możemy robić, co nam się żywnie podoba. Mamy ochotę na grilla i małe przyjęcie dla rodziny? Żaden problem! Chcemy powiesić hamak i odpoczywać na nim w słońcu przez pół dnia? Da się zrobić! Nasze dzieci marzą o nocy w namiocie z przyjaciółmi? Wystarczy wbić śledzie!

3. Na wsi jest bezpieczniej niż w mieście

Nie od dziś wiadomo, że to wielkie miasta są epicentrami rozbojów, napaści, kradzieży, i tym podobnych. To, co może nam grozić w centrum miasta, ma znacznie mniejsze prawdopodobieństwo przydarzenia się na wsi. Wszyscy się tu znają, a wśród sąsiadów panują zwykle miłe, oparte na wzajemnej pomocy stosunki. To samo zauważyć można na nowoczesnych osiedlach budowanych pod miastami. Ludzie są dla siebie uprzejmi i starają się utrzymywać pozytywne kontakty, budując nowe przyjaźnie.

Chcesz zamieszkać w domu na przedmieściach? Sprawdź ofertę dewelopera Dom Moich Marzeń w Baninie.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły