Wybór szafy do sypialni powinien być poprzedzony naprawdę wnikliwą analizą swoich potrzeb. Jeżeli chcemy utrzymać w domu wyraźne podziały przestrzeni na salon, sypialnie i pozostałe pomieszczenia, optymalnie byłoby, gdyby cała garderoba przynajmniej małżeńska znalazła się w sypialni.

I to nie tylko garderoba, przecież rodzinne życie to też bielizna pościelowa, obrusy, walizki, narty, etc. Na wszystko trzeba znaleźć miejsce i w tym schemacie się odnaleźć. Dlatego szafa w sypialni wbrew pozorom jest jednym z najważniejszych mebli w domu, systematyzujących i porządkujących wiele aspektów życia.

Jak wybrać szafę do sypialni?


Wybierają szafy sypialniane najczęściej musimy rozważyć wybór jednego ze schematów. Albo będzie to jedna duża szafa wolnostojąca, albo będzie to szafa będąca de facto zabudową. Wybór determinuje najczęściej powierzchnia sypialni jaką mamy do dyspozycji, przeznaczona dla szafy. Jeżeli nie mamy zbyt dużo miejsca w sypialni, wówczas życie zmusza nas do zakupu szafy, która się w niej zmieści i ratowanie się dodatkowymi meblami do przechowywania drobiazgów.


Jeżeli natomiast dysponujemy dużą i ustawną powierzchnią, doskonałym rozwiązaniem są obszerne szafy przesuwne. Szafy przesuwne mają to do siebie, że ich pojemność nie jest ograniczana tradycyjnymi drzwiczkami do szafy. Rozwiązaniem tam zastosowanym są bowiem drzwi przesuwne poruszające się po "szynach". Dzięki temu znacznie zwiększa się pojemność takiej szafy. Jej wewnętrzna organizacja może być dowolna, podziały zależą ściśle od upodobań i potrzeb domowników. Aranżacja przestrzeni wewnątrz szafy przesuwnej umożliwia wprowadzenie wyraźnych podziałów na poszczególne elementy garderoby. Inaczej wygląda przestrzeń, gdzie będą wisiały wyłącznie spodnie, inaczej gdzie powiesimy długie płaszcze, a jeszcze inaczej będzie wyglądało miejsce dla koszul męskich czy damskich.


W szafach przesuwnych można wygospodarować przestrzeń na buty czy walizki. Ponieważ nie ograniczają jej standardowe drzwi, nie trzeba otwierać ich "do siebie" i nie wymagają one dużej przestrzeni przed szafą. Dlatego warto pokusić się o szafę przesuwną nawet w małych pomieszczeniach, ponieważ na komfort użytkowania nie wpływa konieczność tradycyjnego otwierania szafy. Szafy przesuwne mogą być dowolnie głębokie, dlatego można w nie spakować naprawdę cały dobytek a nawet dodatkowo oświetlić już we wnętrzu.
Lustrzane drzwi przesuwne
Drzwi przesuwne można wykorzystać w jeszcze jeden sposób, zamontować na nich całkowicie bezpiecznie taflę lustrzaną. Dzięki temu sypialnia nie wymaga dodatkowych luster mocowanych przypadkowo na ścianach, całość sylwetki doskonale jest widoczna w drzwiach szafy. Takie rozwiązanie jest niesłychanie popularne i po zapotrzebowaniu patrząc, lustrzane drzwi przesuwne szybko stają się w domu ulubionym punktem odniesienia całej rodziny.Jaką szafę wybrać?


Wybierając szafy sypialniane trzeba zdawać sobie sprawę z kilku zasad. Im większa i im bardziej jednolita szafa stojąca w sypialni, tym jest ona mniej widoczna, zwraca na siebie mniejszą uwagę. A gdy dodatkowo wykonana jest z jasnych, wtapiających się w tło materiałów, nie posiada uchwytów ani wyrazistej konstrukcji ramowej, na zewnątrz wisi lustro, taka szafa potrafi zniknąć z przestrzeni. A poza tym jej optyczna lekkość udziela się całemu pomieszczeniu, sypialnia wydaje się być większa i bardziej przestronna.


W ostatnim czasie pojawił się model szafy przesuwnej z przezroczystymi drzwiami. To z pewnością konstrukcja wyłącznie dla wybrańców, którzy potrafią utrzymać w niej nieskazitelny porządek, ale z pewnością musi to być interesujące doświadczenie.

Szafy przesuwne można zakupić w https://meblezet.com/24-szafy

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły