Biokominek portalowy, podobnie jak wolnostojący i wiszący to znakomite rozwiązanie dla wnętrz, w których niemożliwe jest instalowanie tradycyjnych kominków. Łatwość obsługi i ekologiczność tych źródeł ciepła kusi wielu. Jak zatem zaaranżować wnętrze z takim biokominkiem?

Jak wygląda biokominek portalowy?

Przede wszystkim jest bardzo podobny do tradycyjnych kominków, głównie z tego względu, że ma prostą formę i jest większych rozmiarów. Palenisko w takim biokominku, tak jak w tradycyjnym, usytuowane jest nisko, trochę powyżej podłogi. Biokominki portalowe przede wszystkim urzekają elegancją. W asortymencie firm sprzedających biokominki, między innymi na stronie Kratki.com, można znaleźć modele o bardziej nietypowym wyglądzie. Niektóre z nich (czarne bądź białe) zdobione są ostrosłupami i wykończone oryginalnymi kryształkami Svarowskiego, doskonale wpiszą się w stylistykę nowoczesnego wnętrza.

 

 

Do jakiego wnętrza pasuje biokominek portalowy?

Pierwszą kwestią jest wielkość pomieszczenia i jego rodzaj. Duże kominki portalowe najlepiej prezentują się w salonach i sypialniach. Gorzej natomiast wypadają w innych pomieszczeniach, tam lepiej jest umieścić biokominki wiszące.

Jeżeli chodzi natomiast o styl danego pomieszczenia, to wszystko zależne jest tu od obudowy danego kominka portalowego. We wnętrzach w stylu glamour, czyli eklektycznych i stylowych bardzo dobrze prezentować będą się klasyczne biokominki portalowe, a także te nieco bardziej awangardowe. Kominki tego rodzaju nie pasują jednak do wnętrz w stylu skandynawskim, czy rustykalnym.

 

 

Biokominek portalowy a aranżacja wnętrza

Biokominki portalowe najczęściej występują w dwóch kolorach białym i czarnym. Jeżeli chcemy, żeby stanowiły mocny akcent w naszym wnętrzu, wówczas opierajmy się na kontraście. Kiedy pomieszczenie urządzone jest w jasnych barwach, wówczas kominek powinien być ciemny np. czarny. Większe wyeksponowanie czarnego kominka zapewnia ponadto jasna np. biała podłoga.

Najlepsze umiejscowienie biokominka portalowego jest takie jak w przypadku tradycyjnego kominka. Znakomicie prezentuje się umieszczony na głównej ścianie salonu, a także na ściance działowej między salonem i kuchnią. Kiedy ulokujemy naprzeciwko niego kanapę, wówczas możemy liczyć na to, że długie zimowe i jesienne wieczory będą dla nas doskonałą sposobnością do relaksu w najlepszym wydaniu.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły