Jeśli kochacie włoską kuchnię, możecie jej zakosztować także w Toruniu.

Po czym poznać dobrą włoską kuchnię
Restauracja włoska powinna kierować się kilkoma zasadami, które pozwolą zachować autentyczność smaku potraw. Włoska kuchnia to przede wszystkim bogactwo smaków i aromatów. Dojrzewające na słońcu pomidory, oliwki, wyjątkowa kompozycja ziół decydują o tym, że makarony i pizza tak bardzo nam smakują. Dobra włoska restauracja nie powinna więc zapominać o doborze najlepszych składników. Istotny jest też sposób przygotowywania potraw. Najlepiej smakuje na przykład pizza z pieca opalanego drewnem. Ciasto powinno mieć odpowiednią grubość, niezwykle ważny jest też sos, będący podstawą włoskiej pizzy. Jeśli chodzi o makarony, najlepsze są te robione ręcznie - potrawy od razu zyskują na smaku. W kuchni włoskiej ważne są też desery będące uwieńczeniem posiłku. Panna cotta czy tiramisu są prawdziwą "wisienką na torcie", jeśli chodzi o wykwintne posiłki.

Dobra restauracja w Toruniu
Będąc w Toruniu warto zajrzeć do restauracji Stare Metropolis. Oferuje ona fantastyczną, włoską kuchnię w najlepszym wydaniu. Przede wszystkim, nie sposób nie sprobować tam tradycyjnej włoskiej pizzy, właśnie z opalanego drewnem pieca oraz jej ciekawej odmiany - pizzy ripiena. Farsz wypełnia "kieszonkę" utworzoną z dwóch pysznych placków, wypieczonych z doskonałego ciasta. W Starym Metropolis warto także skosztować makaronów. Do wyboru są pasty tradycyjne oraz zapiekane. Popularnością cieszą się też mięsa we włoskiej odsłonie, na przykład grillowany filet drobiowy z suszonymi pomidorami, rukolą.

Pod adresem www.staremetropolis.pl sprawdzić można menu restauracji i dojazd do niej. Stare Metropolis to miejsce, które nadaje się zarówno na spotkanie biznesowe jak i na obiad w rodzinnym gronie. To przystanek obowiązkowy dla wszystkich miłośników włoskiej kuchni, ale i dla osób, które jeszcze nie miały okazji poznać jej...od kuchni. Lokal proponuje także ofertę grupową, którą można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Toruń to piękne miasto, pełne zabytków, urokliwych miejsc... i wyjątkowych smaków. Warto zajrzeć do restauracji Stare Metropolis i wczuć się w wyjątkową atmosferę miejsca.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły