Wielkimi krokami zbliża się ostatni miesiąc tego roku kalendarzowego. Z czym najbardziej kojarzy się grudzień?

Bez wątpienia ze Świętami Bożego Narodzenia. Niestety, przygotowania są bardzo kosztowne. Nie brakuje osób, które nie zarabiają zbyt dużo w swoich miejscach pracy (albo są nawet bezrobotne). Nie mają też oszczędności, które mogłyby być przeznaczone na organizację Wigilii oraz kolejnych dni. Borykacie się z takim samym problemem?

Zastanawiacie się, co zrobić, aby zdobyć gotówkę, która pomoże Wam przygotować niezapomniane Święta Bożego Narodzenia dla najbliższej rodziny? Na szczęście są skuteczne sposoby, aby poradzić sobie z tą sytuacją. Istnieje bowiem kilka metod, które umożliwiają bezpieczne i szybkie pożyczenie pieniędzy. O jakich z nich warto wiedzieć? Co zrobić, aby wybrać jedynie sprawdzone instytucje? Oto nasz krótki poradnik, który pomoże Wam rozwiać wszystkie wątpliwości w tym aspekcie.

Gdzie można otrzymać kredyt na święta?

Bardzo dużo osób wybiera standardowe banki. Trzeba podkreślić, że przez wielu jest to metoda uważana za najbardziej bezpieczną. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją wybrać. Dzięki temu można uzyskać kredyt na święta i przygotować Boże Narodzenie, które będzie spędzone w miłej i rodzinnej atmosferze. Należy podkreślić, że wybierając taką opcję trzeba jednak liczyć się z tym, że nie każdy otrzyma konkretną sumę gotówki, którą chce przeznaczyć na organizację świąt czy prezenty itp. Wszystko dlatego, że banki sprawdzają wiarygodność ewentualnych pożyczkobiorców (między innymi w BIK).

Jeśli zatem jesteście osobami, które w przeszłości miały na przykład kłopoty z regularnym spłacaniem rat, to musicie liczyć się z tym, że kredyt na święta nie będzie dla Was. Podobnie może to wyglądać w przypadku osób, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca. W takiej sytuacji trzeba korzystać z innych metod. Jeśli jednak jesteście pewni, że możecie skorzystać z tego wariantu, to trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Aby wybrać kredyt na święta, który będzie najbardziej ekonomiczny pod kątem finansowym, należy przeglądnąć skrupulatnie oferty banków i wybrać tę, która będzie posiadała najmniejsze oprocentowanie. Warto wszystko sobie dokładnie obliczyć, aby raty nie były zbyt wygórowane i tutaj przydają się wszelkiego rodzaju porównywarki kredytów (np. https://www.kalkulator.pl/kredyt-gotowkowy/).

Coraz popularniejsze są szybkie pożyczki online. Dlaczego tak się dzieje? Trzeba podkreślić że zdecydowanie łatwiej można otrzymać kredyt na święta wybierając ten właśnie wariant. Instytucje pozabankowe udzielają pomoc nawet osobom, które są bezrobotne czy mają słabą zdolność kredytową itp. Tak naprawdę to w większości placówek wystarczy pokazać... jedynie dowód osobisty i przelać symboliczną kwotę - aby potwierdzić swoją tożsamość - na wskazany rachunek bankowy. Pamiętajcie jednak, że ten wariant też ma swoje wady. Wszystko dlatego, że na rynku są instytucje, którym nie leży na sercu dobro Klientów. W związku z tym warto korzystać jedynie z takich placówek, które są sprawdzone i charakteryzują się długą obecnością na rynku. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy warto wszystko dokładnie przeczytać - po to, aby uniknąć kruczków prawnych, które potem mogą wpędzić Was w jeszcze gorsze tarapaty finansowe.

Wybierając instytucje pozabankowe można liczyć na to, że pożyczka zostanie przyznana bardzo szybko. W końcu formalności są zdecydowanie krótsze, niż w przypadku standardowych banków. Obecnie najbardziej korzystne są szybkie pożyczki z zerowym oprocentowaniem. Co to oznacza w praktyce? Wiele instytucji decyduje się na taki krok, aby zachęcić Klientów do skorzystania z ich oferty. Dzięki temu pożyczkobiorcy oddadzą dokładnie tyle samo pieniędzy, co pożyczyli. W standardowych bankach niestety nie można liczyć na takie przywileje.

Ciekawym rozwiązaniem jest również karta kredytowa. Można ją użyć płacąc za zakupy w sklepach Internetowych czy stacjonarnych. Trzeba podkreślić, że ta metoda także jest związana z oceną zdolności kredytowej. Wszystko dlatego, że otrzymanie karty kredytowej wiąże się z koniecznością wypełnienia specjalnego wniosku. Wtedy bank dopiero ocenia czy dana osoba może otrzymać ten swego rodzaju kredyt na święta. Tylko w przypadku otrzymania pozytywnej decyzji dana osoba otrzyma swoją kartę (i zgromadzone na niej środki). Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie, to niestety wnioskodawca będzie musiał sobie radzić w inny sposób. Najczęściej tacy ludzie decydują się na, opisywane powyżej, szybkie pożyczki online lub szukają pomocy u znajomych czy innych członków rodziny.