Nawet 80 proc. Polaków ubezpiecza mieszkanie, ale większość z nich ogranicza się wyłącznie do najbardziej podstawowej oferty.

Tymczasem warto pomyśleć o rozszerzeniu zakresu ochrony ubezpieczeniowej – po to, by zabezpieczyć się w razie nieprzewidzianych zdarzeń, w tym uszkodzeń mienia wyrządzonych przez dzieci. Sprawdź, jaka polisa będzie potrzebna.

Często zdarza się, że do szkód powstałych w domu dochodzi z powodu dzieci. To one zapomną zakręcić wodę w kranie lub... są w stanie wyjąć odpływ / dopływ wody z pralki. Tak naprawdę wystarczy chwila nieuwagi, aby zabawa maluchów zakończyła się poważnymi stratami finansowymi. Przed dużymi kosztami może uchronić właściwie dobrana polisa mieszkaniowa.

 

Co powinno obejmować dobre ubezpieczenie mieszkania?

Nie ma jednego konkretnego kryterium, którym należy kierować się przy wyborze polisy mieszkaniowej. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb, dlatego należy wystrzegać się podejmowania pochopnej decyzji.

Ubezpieczenie mieszkania nie powinno ograniczać się wyłącznie do ochrony murów – taka polisa chroni bowiem wyłącznie w razie klęsk żywiołowych. Dobra polisa powinna mieć znacznie szerszy zakres, uwzględniając np.:

  • ochronę w razie zalania mieszkania

  • ochronę w razie pożaru.

Jeżeli już wiesz, od jakich zdarzeń chcesz ubezpieczyć nieruchomość, zacznij poszukiwania najtańszego ubezpieczenia mieszkania w porównywarce Rankomat.pl.

 

Pomyśl o rozszerzeniu polisy

Jeśli masz dzieci i obawiasz się wyrządzonych przez nie szkód, nie warto ograniczać się do standardowego zakresu ochrony. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z dodatkowych pakietów, dzięki którym mieszkanie oraz elementy jego wyposażenia będą jeszcze lepiej zabezpieczone.

Ciekawą ofertę posiada np. PZU. Wybierając dodatkową ochronę w ramach polisy mieszkaniowej, można liczyć m.in. na:

  • wypłatę odszkodowania za stłuczenie przedmiotów (nie tylko szklanych) – ubezpieczenie przedmiotów od stłuczenia

  • wypłatę odszkodowania osobie pokrzywdzonej (gdy zostanie wyrządzona jej szkoda) – OC w życiu prywatnym

  • pomoc prawną w trudnych sytuacjach – ubezpieczenie ochrony prawnej.

Dzięki takim rozszerzeniom będziesz lepiej przygotowany na każdą ewentualność – a to wszystko bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie mieszkania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile musisz zapłacić, ubezpieczenie domu i mieszkania w kalkulatorze Rankomat.pl obliczysz w kilka chwil. Wypełniając formularz, otrzymasz informację zwrotną o cenowych ofertach konkretnych ubezpieczycieli. Porównując zakres ochrony ubezpieczeniowej, możesz zatem szybko i bez wychodzenia z domu wybrać rozwiązanie dopasowane do Twoich oczekiwań i potrzeb.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły