Tegoroczne Międzynarodowe Targi Poznańskie, zarówno uczestnikom jak i wystawcom dostarczyły ogromnych emocji.

Po raz kolejny kilkaset marek stanęło do walki o Złoty Medal MTP przyznawany innowacyjnym produktom najwyższej jakości. Tym razem ta prestiżowa nagroda trafiła na ręce przedstawiciela brodnickiej firmy Vinteq.

 

 

Decyzję o przyznaniu wyróżnienia podejmuje Sąd Konkursowy, w którego skład wchodzą najwybitniejsi specjaliści danej branży. To właśnie oni oceniają, czy zgłoszony do konkursu produkt jest innowacyjny i unikatowy w swojej klasie, wykonany z wysokiej jakości materiałów i wytworzony w oparciu o nowoczesne, zaawansowane technologie. Istnieje również szereg kryteriów dodatkowych przypisanych dla danej branży. W tym roku w największym stopniu spełnił je Marodour – urządzenie zgłoszone przez markę Vinteq.

Mardour to urządzenie przeznaczone do eliminacji uciążliwych zapachów w niewielkich obiektach takich jak lokale gastronomiczne, przepompownie ścieków, osiedlowe śmietniki czy fermy zlokalizowane w pobliżu miast. Jak działa? Za pomocą wentylatora urządzenie zasysa powietrze ze źródła odoru, a następnie oczyszcza je w reaktorze UV z systemem ColdOX™ i w filtrze z węglem aktywowanym. Oceniający docenili wysoką skuteczność działania urządzenia, a także jego wydajność i małe gabaryty pozwalające na korzystanie z niego nawet w ciasnej zabudowie i w małych pomieszczeniach. Producentom zależało również na tym, aby produkt charakteryzował się łatwością instalacji i niskim kosztem eksploatacji. Przyznanie tak prestiżowej nagrody jest najlepszym potwierdzeniem realizacji tych zamierzeń.

Firma Vinteq, która zgłosiła urządzenie Marodour do konkursu, wywodzi się z Brodnicy w województwie kujawsko-pomorskim. Specjalizuje się w doborze, instalacji oraz wdrożeniu linii technologicznych do produkcji chipsów, prażynek, frytek, orzechów i innych produktów spożywczych. Zakres jej działalności obejmuje również produkcję systemów utylizacji uciążliwych zapachów powstających w procesach produkcji spożywczej, oczyszczalniach wody, kompostowniach, biogazowniach oraz przetwórstwie odpadów. Vinteq dostarcza klientom kilkadziesiąt typów maszyn i urządzeń, m.in. przenośniki, przesiewacze, obieraczki, myjki, smażalniki itd. Produkuje podesty, platformy i inne konstrukcje stalowe, a jednocześnie zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem systemów automatyki przemysłowej.

 

 

Złoty Medal MTP to ciesząca się renomą, rozpoznawalna marka. Przyznany medal jest powodem do dumy, a zarazem certyfikatem jakości i innowacyjności, które laureat z powodzeniem wykorzystać może do promocji i rozwoju swojego biznesu. Czy tak będzie z brodnicką marką Vinteq? Wkrótce się przekonamy.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły