Z rynku pierwotnego czy wtórnego? To najczęstszy dylemat osób, które decydują się na zakup mieszkania i chyba nawet wybór lokalizacji nie spędza aż tak snu z powiek.

Trudno się dziwić. Każda opcja ma swoje zalety i wady.

Nie da się ukryć, że coraz większą popularnością cieszą się mieszkania z rynku pierwotnego we Wrocławiu i w innych miastach też. Zapytaliśmy kilku zaprzyjaźnionych pracowników wrocławskich agencji nieruchomości o to, dlaczego tak jest.

Kto pierwszy, ten lepszy

Nie da się ukryć, że zakup nowego mieszkania wiąże się z większym prestiżem. Poza tym mieszkanie w stanie deweloperskim mają zawsze uregulowaną sytuację formalną i prawną, co wynika z Ustawy Deweloperskiej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że przy nowych lokalach nie kupuje się kota w worku. Nabywca ma pewność, że wszystko jest nowe i na gwarancji, od kontaktów i gniazdek, przez rury i kable w ścianach, po ramy okienne i parapety.

Mniej znaczy więcej

Kupując nowe mieszkanie, zapłacisz mniej za koszty transakcji. Jako nabywca takiego lokalu jesteś zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych, który wynosi 2 proc. ceny nieruchomości. To wynika z tego, że kwota wpłacana na konto dewelopera zawiera już podatek VAT.

Ty tu rządzisz

Właściciel mieszkania z rynku pierwotnego ma pełną swobodę w decydowaniu o tym, jak ma być urządzone wnętrze. Na wczesnych etapach budowy możliwe są nawet zmiany w układzie pomieszczeń. Jeśli nie lubisz prac wykończeniowych i adaptacyjnych, zapytaj swojego dewelopera o opcję wykończenia mieszkania pod klucz. Wprowadzisz się do mieszkania urządzonego tak, jak sobie zażyczysz!

Postaw na nowoczesność

Budowane aktualnie mieszkania i osiedla są na wskroś nowoczesne. W starym budownictwie o takich rozwiązaniach jak parking podziemny, nowoczesne windy czy wideo domofony można tylko pomarzyć!

Przebieraj i wybieraj

Zwłaszcza w dużych miastach oferta deweloperska jest naprawdę imponująca. Nowe budynki powstają praktycznie we wszystkich dzielnicach Wrocławia. Co więcej, duży wybór dotyczy także oferty mieszkań. Jeśli odpowiada ci lokalizacja, możesz dodatkowo zdecydować, które piętro ci odpowiada, czy na którą stronę mają wychodzić twoje okna. Kupując mieszkania na wtórnym rynku takiego wyboru nie znajdziesz.

Artykuł powstał we współpracy z Vantage-sa.pl

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły