Kute felgi aluminiowe mają szereg zalet i właściwie tylko jedną wadę – wysoką cenę. Kiedy więc warto zdecydować się na ich zakup? Czym wyróżniają się na tle pozostałych typów?

Produkowane metodą ciśnieniową, grawitacyjną czy rolowania? Wybór felg aluminiowych może przyprawić o ból głowy – szczególnie, jeśli nie jesteś wybitnym znawcą motoryzacji. Pod uwagę musisz wziąć bowiem cechy felg produkowanych każdą z metod, charakter samochodu, twoje oczekiwania i, co najważniejsze, wielkość budżetu. Chyba właśnie ze względu na ten ostatni aspekt alufelgi kute są tak mało popularne. A szkoda, bo mimo wysokiej ceny, oferują one naprawdę wielkie możliwości. Co zatem powinieneś wiedzieć na ich temat?

 

Jak produkuje się felgi kute?

Jak nietrudno się domyślić, felgi kute powstają w wyniku kucia. By powstały, surowe aluminium poddaje się dużemu naciskowi z góry, w wyniku którego nadaje się mu kształt zbliżony do ostatecznego. Następnie alufelgi kute poddawane są naciskowi z boku, a w wyniku toczenia nabierają pożądanego kształtu. Po każdym z tych dwóch etapów felgi trafiają do laboratorium, gdzie konstruktorzy sprawdzają, jak radzą sobie w ekstremalnych sytuacjach. Ostatnim etapem jest zaś polerowanie, po którym felgi mogą już dotrzeć do klienta.

 

Zalety felg kutych

Ten, gdy już je otrzyma, będzie mógł skorzystać z ich licznych zalet. Najważniejszą z nich jest ogromna wytrzymałość, dzięki której świetnie sprawdzają się nawet na największych nierównościach drogi. Są przy tym bardzo lekkie, co znacząco wpływa na osiągi auta, skuteczność hamowania i wytrzymałość układu zawieszenia. Tak jak pozostałe felgi aluminiowe, są też odporne na rdzewienie. Miłośników aut dopracowanych w każdym szczególe ucieszy z kolei dostępność wielu różnych wzorów i fakt, że wielu producentów daje możliwość zamówienia felg wykonanych według indywidualnego projektu.

 

Felgi kute – czy warto?

Te zalety idą niestety w parze z wysoką ceną – kute alufelgi to najdroższy rodzaj obręczy. Ze względu na niezawodność w ekstremalnych warunkach, lekkość i wynikającą z niego szybkość, są cenione przez zawodowych kierowców rajdowych. Jeśli więc zamierzasz spróbować swoich sił w motosporcie, ich zakup może okazać się dobrą inwestycją. W przeciwnym razie wystarczą felgi aluminiowe wyprodukowane mniej skomplikowaną, a przez to też tańszą, metodą. Najlepiej oddać głos specjalistom: W przypadku zwykłego, codziennego użytkowania auta, nawet na polskich drogach, niekoniecznie musimy inwestować w tego typu produkty, choć te są w stanie zaoferować nam niezwykle wiele, oczywiście kosztem wysokiej ceny. (cyt. http://ladnefelgi.pl/).

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły