Dla wielu osób ogród to ich ukochane miejsce, gdzie mogą wypocząć i nabrać sił do pokonywania wyzwań codzienności. Nawet ciężka praca pomaga im się zrelaksować. Jednak kiedy nie zabezpieczymy odpowiednio dłoni, praca już nie będzie tak przyjemna.

Delikatna skóra rąk narażona jest na wiele niebezpieczeństw w czasie ogrodowych prac. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób o nią zadbać.

Kosmetyki do dłoni

Przed wybraniem się do ogrodu warto posmarować ręce kosmetykiem z filtrem. Pozwoli on ochronić ręce przed skutkami działania promieni UV. Ważne jest, żeby krem nakładać kilka razy w ciągu dnia, nawet częściej niż to robimy zazwyczaj, gdyż w czasie prac ogrodowych szybko się on ściera. Planując prace ogrodowe, warto rozważyć ich wykonywanie w czasie godzin porannych lub popołudniowych, tak by uniknąć momentu, gdy nasłonecznienie jest najmocniejsze i komfort prac ogrodowych będzie znacznie mniejszy.

Po zakończeniu pracy warto na oczyszczone dłonie nałożyć krem nawilżający i pielęgnujący.

Rękawiczki ochronią przed odciskami i nie tylko

Podstawową ochroną dłoni w czasie prac ogrodowych są dobrze dobrane rękawiczki. Przy lżejszych pracach można wybrać rękawiczki jednorazowe np. takie, które dostępne są w sklepie http://hurtowniamedyczna.com.pl. Dobrym pomysłem jest wybranie rękawic nitrylowych, szczególnie jeśli mamy uczulenie na lateks. Rękawiczki mogą być pudrowane od środka lub bezpudrowe. Ciekawym rozwiązaniem jest kupienie opakowania zawierającego od 50 do 100 sztuk, co pozwoli mieć rękawiczki zawsze pod ręką i umożliwi ich częstą zmianę zawsze, gdy zajdzie taka konieczność.

W przypadku cięższych prac takich jak grabienie czy przekopywanie ogródka, a także stosowanie środków ochrony roślin, o wiele lepiej jest wybrać grubsze rękawice gospodarskie. Pozwolą one ochronić dłonie przed zranieniami, poparzeniami oraz odciskami. Grubsze rękawice wykonywane są w całości z grubej gumy lub ze specjalnie preparowanych tkanin zabezpieczonych warstwą kauczukową lub gumową.

loading...

Porady dla czytelników

loading...
loading...