Różne sytuacje losowe powodują, że sporej części Polaków nie udaje się ukończyć studiów razem ze swoim rocznikiem.

Na szczęście, wraz z postępem, rodzime uczelnie nie rezygnują z nieco starszej grupy żaków, oferując im coraz to korzystniejsze rozwiązania, np. studia w trybie zaocznym czy przy wykorzystaniu metody e-learningowej. Od jakiegoś czasu myślisz nad powrotem na studia, ale obawiasz się, że już na to za późno? Poniżej podpowiemy Ci, dlaczego warto się na nie zapisać po czterdziestce.

Podniesienie kwalifikacji zawodowych

Boisz się konkurencji w pracy w postaci lepiej wykształconych osób od Ciebie? A może czujesz, że potrzebujesz małego odświeżenia wiedzy? Studia z pewnością Ci w tym pomogą. Polskie szkoły wyższe posiadają bogatą ofertę kierunków – bez problemu znajdziesz coś wiązanego z branżą, w której działasz. Myślisz, że nie uda Ci się pogodzić nauki z obowiązkami w pracy? Niekoniecznie! Do wyboru masz studia niestacjonarne, które realizowane są w weekendy. Pamiętaj, że część szkół organizuje zajęcia w piątki i soboty, dzięki czemu nie musisz się obawiać, że nie będziesz mieć żadnego dnia wolnego. Twoje stanowisko wymaga też pracy w weekendy? Nie martw się. Są jeszcze studia e-learningowe (dostępne są m.in. w http://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia/studia-przez-internet-e-learning), gdzie większość zajęć (lub całość) odbywa się przez internet i to Ty decydujesz, kiedy i gdzie chcesz zapoznawać się z materiałem.

Szansa na zmianę pracy

Nie do końca jesteś zadowolony z pracy, którą wykonujesz? Jest szansa, żeby to zmienić. Zapisując się na studia, możesz wybrać kierunek, który przyda Ci się w dziedzinie, w której planujesz swoją przyszłość. Decyzja o powrocie na uczelnie powinna też zainteresować osoby, które wielokrotnie otrzymywały propozycje objęcia wyższego stanowiska, ale ze względu na brak odpowiedniego wykształcenia, ich awans nie był możliwy. Posiadasz już tytuł magistra lub licencjata? Mimo wszystko, pomyśl o studiach podyplomowych. W ciągu zaledwie roku możesz zdobyć kwalifikacje niezbędne do pracy w zupełnie innej branży niż dotychczas. Nie dość, że to szansa na rozwój, to jeszcze na zdobycie lepiej płatnego stanowiska.

Okazja do nawiązania nowych znajomości

Powrót na studia to nie tylko fantastyczna okazja do podniesienia kwalifikacji i zmiany dotychczas piastowanego stanowiska, ale też sposób na nawiązanie znajomości z osobami w każdym wieku – od tegorocznych maturzystów, po seniorów. Masz szansę nie tylko powiększyć grono swoich znajomych, ale też kontaktów zawodowych. Jednym słowem – część takich relacji może Ci przynieść korzyści w życiu prywatnym oraz tym zawodowym. To samo tyczy się wykładowców – szukaj uczelni, które zatrudniają praktyków. Dzięki temu poznasz ludzi z branży i jej specyfikę od podszewki.

loading...

Porady dla czytelników

loading...
loading...