Wprowadzając dywan do pomieszczenia prezentujesz wnętrzu wykończenie i estetyczny wygląd.  W wypadku kolorowych dywanów to również atrakcyjny akcent. Stanowią one idealne rozwiązanie dla neutralnych wnętrz.

Nadają świeżości oraz energii, bez dużych ruchów i wielkich przedsięwzięć.

Jednym z celów, które osiąga się kolorem jest stworzenie atmosfery radości w poważnych wnętrzach. Polepsza to nasze samopoczucie, gdy brakuje nam entuzjazmu i zdecydowanie dodaje energii, w razie potrzeby. Ale przede wszystkim, kolor pozwala nam wyrazić siebie i wprowadzić zamierzony nastrój.

 

Stojąc przed wyborem koloru dywanu warto wziąć pod uwagę więcej czynników niż tylko same trendy, które mogą się szybko zmienić. Dużo będzie zależało od efektu jaki chcemy uzyskać. Podczas gdy odważne kolory mogą dodać energii, pracując z odcieniami nude, wprowadzisz spokój i wyciszenie.

 

Przy wyborze koloru zastanów się czy będziesz umiał z nim żyć.
Zadbaj o to by wiodący kolor pojawiający się na dywanie również był obecny w motywach przewijających się w dekoracji całego wyposażenia. Nada to spójności pomieszczeniu i rozjaśni każdy zakątek pokoju. Resztę pozostaw w dość neutralnych odcieniach. Utrzymując taką tendencje uda się stworzyć świetny efekt – daleki od przeładowania

 

Nie wszystko musi idealnie pasować. Kolory, które znajdują się po przeciwnej stronie palety barw mogą wnieść wiele radości do przestrzeni. Tworzą niespodziewaną jakość, która dodaje charakteru i intryguje. Połączenie żywych odcieni z bardziej ziemistymi doda przestrzeni szczyptę beztroski.

 

Przed wybraniem kolorystyki dywanu do pokoi określ funkcje pomieszczeń. Niektóre kolory zdają się być z góry przypisane do pewnych pomieszczeń. Warto zaznajomić się również z oddziaływaniem kolorystyki na nasze emocje

 

KOLORY:

 

-Czarny i biały. W dużych, białych pokojach, to połączenie wpasuje się idealnie przy nadawaniu kontrastu.

 

 

-Biały i szary to także klasyczny, elegancki duet. Może to być pomysł na niewielkie wnętrze.

 

 

-Żółty zawsze rozświetla pokój. Zestawienie go z chłodnymi białymi ścianami da efekt równowagi temperatury.

 

 

-Oranż jest wesołym kolorem, więc w większości wypadków dobrze jeśli nie byłby pierwszym kolorem. Na dywan idealny...

 

-Uzupełniając wystrój zielonymi dodatkami spotęgujesz radosny wystrój wnętrza a bielą przełamaną odcieniem zieleni, powiążesz wszystko w całość.

 

-Jeśli w swojej przestrzeni potrzebujesz gwiazdy, zapraszamy po fuksję.

 

-Połączenie niebieskiego i szarości wygląda świetnie we współczesnej przestrzeni. Jest to również znakomity wybór dla ciepłego, słonecznego pokoju, który chcielibyśmy nieco ochłodzić.

 

-Fiolet jest bardzo przytulnym i zachęcającym kolorem, który wygląda jeszcze przyjemniej, w połączeniu z ciepłymi odcieniami drewna.

 

Mamy nadzieję, że nasze sugestię zainspirują Was do zabawy kolorami we wnętrzach Waszych domów i mieszkań.

 

loading...

Porady dla czytelników

loading...
loading...