Większość kosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym stosuje się na noc. Nocna regeneracja skóry sprzyja bowiem odbudowie włókien kolagenowych, co przekłada się na zmniejszenie widoczności zmarszczek.

Z perspektywy odpowiedniej pielęgnacji cery równie istotny jest krem na dzień, który z jednej strony powinien zadbać o odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry, a z drugiej - powinien być dopasowany do potrzeb skóry, które wraz z upływem czasu zmieniają się.

 

Czym jest proces dziennego starzenia skóry

Kosmetyki przeznaczone do stosowana na dzień zwykle różnią się od kremów na noc jedynie stężeniem składników. Krem do skóry normalnej i mieszanej, który działa na zmarszczki, może dodatkowo nawilżać skórę czy zapewniać jej efekt liftingu, jednak takie działanie nie utrzymuje się zbyt długo. Najczęściej jest to spowodowane nie tyle samym kosmetykiem, co zmieniającymi się w ciągu dnia potrzebami skóry. W laboratoriach Vichy cały ten proces został nazwany dziennym starzeniem skóry. Rano na skórze twarzy widoczny jest obrzęk, który może zmniejszać widoczność zmarszczek. Z drugiej strony o poranku woda wydostaje się przez naskórek w nadmiernych ilościach, co jest procesem naturalnym, jednak szybko prowadzącym do przesuszenia skóry. Wraz z upływem kolejnych godzin pojawiają się czynniki, które negatywnie działają na skórę: sztuczne oświetlenie i długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych - działa na skórę równie szkodliwie, jak dym papierosowy. Przesuszenie skóry zmienia jej koloryt - to dlatego na koniec dnia ma lekko szary odcień. Jednak to nie jedyny problem cery. Połączenie grawitacji oraz działania mięśni mimicznych przyczynia się również do zwiotczenia skóry, co szczególnie dobrze jest widoczne w górnych partiach twarzy i może prowadzić do zmiany rysów twarzy. Aby zachować jędrność skóry i opóźnić efekty starzenia, należy sięgnąć po specjalistyczny produkt, który pomoże zredukować istniejące zmarszczki.

 

Jak zwalczać oznaki dziennego starzenia skóry

Skoro dzienne starzenie skóry jest normalnym procesem, to może nie trzeba szczególnie dbać o walkę z jego efektami? Nic bardziej mylnego. Nadmiernie przesuszona skóra z tendencją do powstawania zmarszczek szybciej się starzeje, dodatkowo powstające w ciągu dnia zmiany napięcia skóry mogą się utrwalać, co w krótkim czasie może prowadzić do powstawania przedwczesnych oznak starzenia. Jędrna skóra, która może zachwycać po przebudzeniu, już po kilku godzinach potrzebuje dodatkowego nawilżenia i składników, które poprawią jędrność skóry i wzmocnią naskórek, jednocześnie spłycając powstałe zmarszczki. Kremem na dzień o takim właśnie działaniu jest Liftactiv Supreme Vichy, który sprawia, że po kilku godzinach skóra pozostaje nadal napięta, a jednocześnie jest miękka i bardziej wygładzona. Jednak redukcja zmarszczek to zaledwie jeden z kilku powodów, dla których warto regularnie sięgać po Liftactiv Supreme Vichy.


Krem Liftactiv Supreme Vichy łączy w sobie działanie czterech składników: ramnozy, kofeiny, adenozyny i neohesperydyny. Ramnoza jest cukrem roślinnym, który wzmacnia naskórek poprzez jego pogrubienie, dodatkowo wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu VII, odpowiedzialnego za pojawianie się zmarszczek. Działanie ramnozy uzupełnia adenozyna, która zmniejszając skurcze włókien mięśniowych zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek, a jednocześnie wpływa na jędrność skóry. Kofeina pobudza mikrokrążenie, ma również bardzo duży wpływ na naturalny drenaż komórek i zmniejsza obrzęki. Neohesperydyna wygładza powierzchnię skóry i zmniejsza jej wiotczenie, ma również silne działanie antyutleniające. Krem dedykowany jest skórze normalnej i mieszanej.