Często żyjemy w przekonaniu, że nic złego nie może nas spotkać. Klęski żywiołowe? Nie w naszym regionie.

Choroba? Przecież dobrze się czuję. Emerytura? Mam jeszcze sporo czasu. Na wszelki wypadek warto jednak być ubezpieczonym.

Polisa ubezpieczeniowa daje poczucie pewności, że jeśli spotka nas coś złego, to pojawi się ktoś, kto nas finansowo w tej sytuacji poratuje. I nie ważne, czy będzie to wypadek, kalectwo, śmierć bliskiej osoby czy choroba – polisa ubezpieczeniowa nie zmniejszy bólu, ale pomoże przetrwać najcięższe chwile. Poratuje nas też na emeryturze. Warto więc zawczasu wybrać odpowiednie ubezpieczenia i w tym celu przejrzeć ofertę Towarzystwa Ubezpieczeń Aegon.

Ubezpieczenia na życie

Produktem flagowym TUnŻ Aegon są polisy na życie. Przede wszystkim to ubezpieczenie na wypadek zdarzeń losowych i nieprzewidzianych chorób. Polisa Aegon Pod Opieką ma dwa warianty zróżnicowane cenowo i zakresowo gwarantujące odciążenie finansowe w wypadku: trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku, niezdolności do pracy, inwalidztwa, śmierci, poważnego zachorowania i konieczności przeprowadzenia operacji. W razie nieprzewidzianych wydatków związanych ze zdrowiem osoba ubezpieczona może liczyć na sumę ubezpieczenia do 1 mln zł. Podobna jest polisa Aegon Bezpieczni Bliscy, z tą różnicą, że przed skutkami nieszczęść są chronione osoby najbliższe. Umowę można podpisać na okres od pięciu do czterdziestu lat, jednak nie dłuższy niż do roku, w którym osoba ubezpieczona skończy 69 lat. Jest jeszcze jedna polisa Aegon, opinie na temat której są bardzo pozytywne wśród użytkowników. Chodzi o Program na Życie – kompleksowe rozwiązanie składające się z dwóch modułów. Pierwszy, kapitałowy, pozwala zabezpieczyć pieniądze na przyszłość i chroni na wypadek śmierci. Drugi, ochronny, chroni dodatkowo przed nieprzewidzianymi sytuacjami losowymi (w tym 30 poważnymi chorobami i ponad 300 operacjami).

Ubezpieczenie emerytalne

Czy wiesz, że ponad połowa Polaków stara się nie myśleć o emeryturze? Tymczasem, badania demograficzne wskazują, że przyszłość wypłat dla osób starszych jest niepewna i warto nie zamykać oczu na problem, tylko stawić mu czoła. Kiedyś emerytura była państwowa: na jedną osobę starszą przypadały trzy pracujące, obecnie zaś dwie, a wszystko wskazuje na to, że niebawem jednego emeryta będzie musiała utrzymać ze swoich składek jedna osoba pracująca. W rezultacie w jesieni życia człowiek pozostanie z wypłatą sięgającą zaledwie 30 procent swojego średniego wynagrodzenia. Z tych pieniędzy nie da się utrzymać, podobnie jak z minimalnej emerytury zagwarantowanej przez ZUS. Trzeba działać na własną rękę.

Aegon proponuje własny fundusz emerytalny. W ramach OFE opartego na dobrowolnym odprowadzaniu składek, Towarzystwo Ubezpieczeniowe prowadzi elastyczną politykę ubezpieczeniową, szybko reaguje na zmiany koniunktury, starając się jak najdogodniej inwestować pieniądze swoich klientów. Aegon OFE jest więc ofertą dla osób, które chcą w podeszłym wieku otrzymywać godną emeryturę, a może nawet podróżować razem z wnukami.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki