Internet światłowodowy coraz szybciej podbija serca polskich internautów. Nie wszyscy jednak są skłonni do zamiany standardowego łącza na światłowodowe. Jeżeli sporo korzysta się z sieci, zamiana może być niezwykle opłacalna. Zobacz, jakie korzyści niesie ze sobą internet światłowodowy!

Szybki jak światłowód. Zalety internetu światłowodowego

Obecnie coraz trudniej żyje się bez szybkiego internetu. Stabilne i szybkie łącze jest wymagane do każdej pracy przy komputerze, ale jego zalety dostrzegą także użytkownicy, którzy cenią sobie rozrywkę. Przeglądanie sieci nie przypomina już czynności, które wykonywało się dekadę temu – technologie webowe nieustannie się rozwijają, ale wymagają także coraz więcej zasobów od strony użytkownika. To właśnie dlatego często można mieć wrażenie, że z czasem internet działa wolniej. Choć pozostaje taki sam, zasoby w sieci wymagają jeszcze szybszego łącza.

Montaż światłowodu to rozwiązanie, które całkowicie eliminuje powyższe mankamenty. Światłowód – czyli internet przewodowy przesyłany za pomocą specjalnych przewodów z włókna szklanego – zapewnia najszybszą możliwą prędkość transferu danych. Rozwiązanie wyróżnia się na tle innych przede wszystkim najszybszym transferem danych. Prędkość pobierania i udostępniania plików za pomocą światłowodu będzie znacznie wyższa w porównaniu do standardowego internetu stacjonarnego i alternatyw mobilnych. Internet przez łącze światłowodowe idealnie sprawdzi się w miejscach pracy, małych i dużych przedsiębiorstwach, jak i w gospodarstwach domowych.

Instalacja światłowodu i jego dostępność

Mitem jest przekonanie o trudnej dostępności technologii światłowodowych. Aby sprawdzić, czy w danej lokalizacji, także na wsi i w mniejszych miejscowościach, jest dostępny taki internet, można odwiedzić stronę NEXERY – można tam znaleźć interaktywną mapę zasięgu.

Montaż światłowodu jest możliwy w coraz większej liczbie lokalizacji i może być najbardziej opłacalnym wyborem. W przypadku gospodarstw domowych przewody prowadzone są bezpośrednio z ulicy. Wykonanie wszystkich czynności instalacyjnych, łącznie z doprowadzeniem kabli i zakupem routera, w dostępnych lokalizacjach może nawet zajmować mniej czasu, niż podłączanie standardowego internetu stacjonarnego.

Przy instalacji warto szczególnie zwrócić uwagę na wybór routera, do którego podłączony będzie światłowód. Częstym błędem jest korzystanie z urządzeń o niskiej przepustowości, które nie umożliwiają optymalnego wykorzystania całego potencjału światłowodu.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki