Cenisz komputery MacBook i szukasz modelu, który najlepiej spełni twoje oczekiwania? Poznaj aktualne portfolio marki i dowiedz się, czym wyróżniają się poszczególne laptopy i czy warto w nie zainwestować. Być może do twoich potrzeb wystarczy o wiele tańsza, a całkiem efektywna modernizacja obecnego sprzętu?

MacBook Air z chipem M1

Jeśli interesuje Cię opcja budżetowa, o ile w ogóle można o takiej mówić w kontekście urządzenia Apple, najskromniejszy wariantem laptopa jest MacBook Air wyposażony w chip M1. Chociaż obecnie mamy już do czynienia z drugą generacją procesorów Apple, trudno uznać układ M1 za przestarzały. Chip z 8‑rdzeniowym CPU oraz 7‑rdzeniowym GPU jest zupełnie wystarczający do przeglądania internetu, wszystkich prac biurowych czy rozrywki multimedialnej.

W najprostszej konfiguracji ten MacBook Air posiada 8 GB zunifikowanej pamięci RAM oraz 256 GB pamięci masowej SSD. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rozbudować te wartości do odpowiednio 16 GB i aż 2 TB. Niewielka przekątna ekranu i praca przez nawet 15 godzin na jednym ładowaniu baterii sprzyjają korzystaniu z tego sprzętu w sposób mobilny. Cena urządzenia zaczyna się od 5799 zł w sklepie internetowym Apple.

Nowy MacBook Air z chipem M2

Podążając za nowinkami technologicznymi możesz zdecydować się na model MacBook Air z chipem M2 – aktualnie jednym z dwóch modeli w ofercie wyposażonych w procesor drugiej generacji. W grę wchodzi układ z 8‑rdzeniowym CPU, 8‑rdzeniowym GPU lub z 8‑rdzeniowym CPU oraz 10‑rdzeniowym GPU, bardziej odpowiedni, jeśli zamierzasz korzystać z programów graficznych czy wideo. W tym urządzeniu pamięć RAM możesz rozszerzyć do aż 24 GB. Dodatkowym atutem w porównaniu do poprzednika jest też bardziej nowoczesny wyświetlacz Liquid Retina, jednak za sprzęt w podstawowej konfiguracji zapłacisz 7599 zł kupując go w sklepie Apple.

13-calowy MacBook Pro

Przejdźmy do mocniejszych MacBooków Pro. Nowością w ofercie jest wariant 13-calowy, wyposażony w chip M2 w mocniejszej wersji z 10‑rdzeniowym GPU. Najprostsza konfiguracja uwzględnia 8 GB zunifikowanej pamięci RAM, którą możesz rozszerzyć do 24 GB. Dysk SSD posiada natomiast od 256 GB do w TB. Ten kompaktowy sprzęt pozwoli ci korzystać z niego przez nawet 17 godzin na jednym ładowaniu baterii. Bonusem w porównaniu do MacBook Air jest wyświetlacz Retina z True Tone, a także Touch Bar i Touch ID. Koszt? Przynajmniej 7 499 zł.

14- i 16-calowy MacBook Pro

Preferujesz modele o większej przekątnej ekranu? Przejdźmy zatem do 14- i 16-calowych MacBooków Pro. Modele dostępne obecnie w ofercie Apple wciąż są wyposażone w chipy M1 w wersji Pro lub Max. Długo zapowiadana premiera MacBook Pro z chipami M2 odbędzie się prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku, więc jeśli zależy Ci na najnowszych rozwiązaniach, niekoniecznie warto kupować mocniejszego MacBooka Pro właśnie teraz.

Aktualnie najbardziej podstawowa konfiguracja to urządzenie z 14-calowym ekranem Liquid Retina XDR, procesorem Apple M1 Pro oraz z 8-rdzeniowym CPU, 14-rdzeniowym GPU. Zunifikowana pamięć RAM to co najmniej 16 GB, a dysk SSD – 512 GB. Taki komputer kupisz za 11 399 zł.

Interesuje Cię opcja maksymalna? Jest nią 16-calowy MacBook Pro z chipem M1 Max, a więc 10‑rdzeniowym CPU, 32‑rdzeniowym GPU. W grę wchodzi nawet 64 GB RAM oraz aż 8 TB pamięci masowej. Na urządzeniu popracujesz nawet 14 godzin bez konieczności jego ładowania – to całkiem niezły wynik przy tak mocnym sprzęcie.

Modernizacja aktualnego laptopa

Ceny nowych modeli na razie cię odstraszają lub zamierzasz zaczekać do przyszłego roku na MacBook Pro z nowymi chipami M2? W takim razie dobrym pomysłem powinna się okazać modernizacja twojego obecnego sprzętu. Wymiana dysku w MacBooku Air, podobnie jak rozszerzenie pamięci RAM przywróci twojemu laptopowi na jakiś czas dawną świetność. Obie usługi ekspresowo wykonasz w warszawskim serwisie Apple – MacForce. 

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki