Profesjonalna gastronomia wymaga przede wszystkim nieskazitelnej czystości, nie tylko dla zachowania dobrego imienia, ale także dla zapewnienia bezpieczeństwa swoim klientom. Dlatego każda restauracja powinna posiadać profesjonalnie wyposażone miejsce do mycia, w tym gastronomiczną zmywarkę. Z tego artykułu dowiesz się jaka jest różnica między zmywarką i wyparzarką oraz jakie kosze do zmywarek sprawdzają się najlepiej?

Czym różni się zmywarka od wyparzarki?

Jak sama nazwa wskazuje zmywarka pełni funkcję urządzenia do mycia naczyń. Po wstępnym opłukaniu z resztek możesz je dokładnie umyć z jej pomocą. Wyparzarki to natomiast urządzenia, w których sterylizujesz swoją zastawę stołową, po wcześniejszym myciu ręcznym. Zmywarki w tym zestawieniu są nie tylko bardziej ekologiczne, ale także ekonomiczne, ponieważ zawierają też moduł wyparzający. Zmywarki mają różne kształty i rozmiary, z których każda ma swój własny, unikalny zestaw funkcji. Niektóre mają wiele koszy, które mogą pomieścić różne rodzaje naczyń, podczas gdy inne mają jeden duży kosz. Niektóre zmywarki mają nawet wbudowany zmiękczacz wody, który pomaga utrzymać naczynia w czystości. Wybierając zmywarkę, należy wziąć pod uwagę rodzaj naczyń, które będziemy myć, a także wielkość kuchni. Jeśli nie wiesz jaka zmywarka będzie dla Ciebie odpowiednia odwiedź sklep gastronomiczny, gdzie będziesz mógł zasięgnąć porady.

Kosze do zmywarek - rodzaje

Zmywarki gastronomiczne są zaprojektowane specjalnie do użytku profesjonalnego i są wyposażone w różne rodzaje koszy, które idealnie nadają się do różnego rodzaju naczyń. Na przykład:

  •       kosze do szkła doskonale nadają się do delikatnych szklanek,
  •       kosze na talerze są idealne do cięższych talerzy oraz misek,
  •       kosze do tac posiadają specjalne przegrody umożliwiające ustawienie ich w pionie,
  •       kosze na sztućce posiadają dwa rodzaje – do ustawienia w innym koszu (kosz stojący) oraz pełnowymiarowy kosz do sztućców,
  •       kosze do zmywarek uniwersalne to kosze bez przegródek i zaczepów, dzięki czemu można na nich układać nietypowe i duże naczynia.

Wybierając odpowiedni kosz do danego zadania, możesz mieć pewność, że Twoje naczynia za każdym razem wyjdą czyste i nieskazitelne. Więcej rodzajów znajdziesz pod adresem: https://gastroprofit.pl/Kosze-do-zmywarek-c2516.

Z jakiego tworzywa wybrać kosze do zmywarek przemysłowych?

Kosze do zmywarek powinny być przede wszystkim wytrzymałe, dlatego też najlepiej wybierać te, które są z odpowiednio twardych materiałów. Takim materiałem jest chociażby polipropylen, z którego kosze wykonuje firma Stalgast, a dostępne w ofercie Gastroprofit. Po pierwsze, będą one doskonale znosić wysokie temperatury mycia i wyparzania naczyń, po drugie – będą odporne na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia i upadki.

Gdzie kupić dodatkowe kosze do zmywarek?

Jeśli szukasz koszy do zmywarek przemysłowych, najlepiej zapoznaj się z ofertą jaką posiada sklep gastronomiczny Gastroprofit. Tutaj znajdziesz szeroki wybór koszy zaprojektowanych specjalnie do użytku w zmywarkach przemysłowych. Ponadto personel sklepu jest zwykle bardzo kompetentny i może pomóc w znalezieniu odpowiedniego koszyka dla Twoich potrzeb.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki