Co dzieje się z organizmem, gdy powstrzymujesz się od alkoholu przez 30 dni? Podczas gdy niektóre skutki są specyficzne dla danej osoby, wiele z nich jest uniwersalnych, takich jak znacznie poprawiony sen, lepsza pamięć, lepsze funkcje odpornościowe i zmniejszone ryzyko raka.

 Niektórzy ludzie doświadczają również poprawy układu sercowo-naczyniowego i utraty wagi.

Zmiana relacji z substancjami

Rezygnacja z alkoholu na 30 dni może mieć dramatyczny wpływ na nasze codzienne życie. Pozostawanie w trzeźwości przez miesiąc może przerwać cykl uzależnienia, a także zmusić nas do zmierzenia się z wszelkimi emocjami, które pojawiają się w tym procesie, zamiast maskowania ich za pomocą substancji. Wiele osób odkrywa, że abstynencja działa dla nich negatywnie, dlatego chcą zobaczyć, jakie inne korzyści mogą pojawić się w wyniku ich eksperymentu. To prowadzi niektórych ludzi do pełnej trzeźwości, a innych do dłuższych okresów bez grama alkoholu.

Wartość tkwi w przerwaniu cyklu i stworzeniu przedłużonego doświadczenia abstynencji, które pokazuje mózgowi, że pomysł jest wykonalny. Dodatkowo, daje ludziom wystarczająco dużo czasu, aby ponownie zbadać ich związek z alkoholem i spróbować mieć lepsze granice wokół niego, gdy zdecydują się na powrót.

Zastanów się dlaczego sięgasz po drinka

W odniesieniu do alkoholu, ważne jest, aby osoby szczerze ocenić rolę, że spożycie alkoholu odgrywa w ich życiu. Należy zachować świadomość, kiedy alkohol jest spożywany i dlaczego. Czy drink jest potrzebny po pracy, czy spożycie zwiększa się w weekend? Zwracanie uwagi na te kwestie może pomóc w zidentyfikowaniu wzoru zachowania, który może rzucić światło na potencjalnie problematyczny związek, który może wymagać leczenia. Więcej w serwisie jedzmy-zdrowo.pl

Fizyczne efekty odstawienia alkoholu

Nawet krótkotrwała abstynencja może pomóc z fizycznego punktu widzenia, poprzez takie skutki jak regeneracja wątroby. Alkohol może zakłócić wzorce snu, więc rezygnacja z alkoholu może pomóc niektórym ludziom lepiej wypocząć w nocy. Powstrzymanie się od picia oznacza, że ludzie ograniczają "płynne kalorie" związane z alkoholem, co może pomóc osobom pragnącym stracić te wakacyjne kilogramy. Ponieważ alkohol jest środkiem depresyjnym, może również wpływać na stany psychiczne ludzi.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści