Długie rzęsy to marzenie wielu kobiet. Niestety natura nie zawsze jest dla nas łaskawa i czasem musimy ją poprawić. Stąd też wiele produktów do makijażu, które to umożliwiają, a także zabiegi, które pozwalają na prawdziwe przedłużanie rzęs. Czy można jednak zrobić coś dla tych delikatnych włosków w warunkach domowych?

Zadbaj o swoje rzęsy z olejkami

Pamiętaj, że żaden naturalny sposób nie zapewni Ci efektu, jaki uzyskasz w gabinecie kosmetycznym. Natura nie polega na przyklejaniu sobie kępek rzęs, więc jeśli szukasz aż tak mocnych rozwiązań, te domowe nie sprawdzą się w Twoim przypadku. Nie zmienia to jednak faktu, że zawsze warto jest dbać o swoje naturalne rzęsy. Jak? Na przykład za sprawą olejowania. Wcieranie olejków w rzęsy to sprawdzony i najprostszy sposób na pobudzenie porostu włosków. Sprawdza się to na głowie, więc przy oczach również się sprawdzi, prawda? Jak najbardziej! Jeśli chcesz sięgnąć po sprawdzony produkt, to powinien być olej rycynowy lub migdałowy, w którym znajdziesz mnóstwo nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E. Dzięki nim włoski szybciej rosną, są bardziej elastyczne, połyskliwe i grubsze. Najlepszy tusz do rzęs Eveline nałożony na takie rzęsy będzie dawać jeszcze bardziej spektakularne efekty.

Odżywki – gdy olejowanie to za mało

Odżywki są produktami, które pomagają w nawet najbardziej skrajnych przypadkach. Potrafią odratować połamane i bardzo słabe rzęsy. Wszystko dzięki formule z mnóstwem dobroczynnych składników, takich jak biotyna, pantenol, kwas hialuronowy czy ekstrakty roślinne. Odżywki są idealnym kosmetykiem dla tych osób, które nie mają czasu na kuracje olejkami bądź po prostu za nimi nie przepadają. Poza tym od razu po nałożeniu wielu odżywek możesz sięgnąć po tusz do rzęs. To świetne wyjście dla tych osób, które chcą zadbać o rzęsy i jednocześnie wyglądać nienagannie w swoim ulubionym makijażu.

Czy któryś z tych sposobów sprawdzi się w Twoim przypadku? Z całą pewnością. Dzięki odpowiednim olejkom i odżywkom możesz wydłużyć swoje rzęsy, przyciemnić je, pogrubić i nawilżyć. Będą wyglądały bosko!

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści