Salon to serce każdego domu. Jest miejscem, w którym odpoczywamy, bawimy się z dziećmi, spotykamy z bliskimi i oddajemy swoim pasjom. Tak wszechstronne pomieszczenie potrzebuje dobrej jakości farby na ścianach. Dzięki niej aranżacja pokoju dziennego długo będzie cieszyła oko wszystkich domowników i ich gości. Wybierając produkt do malowania, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego kolor, ale także rodzaj. Jednym z najpopularniejszych na rynku jest obecnie farba lateksowa. Wyjaśniamy, czy sprawdzi się w każdym salonie.

Czym charakteryzuje się farba lateksowa?

Farba lateksowa (www.farbyjedynka.pl) to produkt wodorozcieńczalny o zwiększonej zawartości żywicy w składzie, który może mieć różne wykończenia, w tym matowe, półbłyszczące i błyszczące. Doskonale sprawdza się w przypadku malowania powierzchni wewnętrznych – ścian lub sufitów. Zazwyczaj tego typu emulsja może być nakładana za pomocą pędzla, wałka oraz natrysku hydrodynamicznego.

Jakie zalety ma farba lateksowa?

Dostępne na rynku dobrej jakości farby lateksowe mają szereg atutów. Przede wszystkim cechuje je podwyższona trwałość, odporność na blaknięcie, lepsze krycie i dobra przyczepność do większości podłoży. Wiele farb lateksowych nadaje się do zmywania – bez problemu można usuwać z nich wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Nie bez znaczenia będzie również minimalna zawartość Lotnych Związków Organicznych w składzie takich produktów. Dzięki formule na bazie wody emulsja nie wydziela uciążliwych zapachów i szybko schnie, więc malowanie salonu przebiega znacznie sprawniej.

Dobrej jakości farba lateksowa, taka jak np. Jedynka Perfekcyjna Plus, będzie tworzyć na ścianie lub suficie powłokę o mikroporowatej strukturze, co poprawia mikrowentylację powierzchni – wilgoć nie jest zatrzymywana w konstrukcji budynku. Ponadto, jak wspominaliśmy, tego typu produkty są dostępne w kilku różnych stopniach połysku, choć ostatnio popularnym wyborem jest wykończenie matowe, zapewniające długotrwały efekt dekoracyjny i świetnie maskujące drobne nierówności czy ubytki.

W jakim salonie farba lateksowa sprawdzi się najlepiej?

Dobra farba lateksowa to najlepszy wybór dla wszystkich osób, poszukujących łatwego w nakładaniu, trwałego i wydajnego produktu do odświeżenia wyglądu swojego salonu. Taka emulsja świetnie sprawdzi się w pokojach dziennych, w których często przebywają dzieci. Łatwiej będzie usunąć ze ścian wszelkie tłuste plamy czy zarysowania. Farba lateksowa to także doskonały wybór do salonów z aneksem kuchennym – produkt ten tworzy powłokę wysoce odporną na wilgoć wydzielaną podczas gotowania. Wreszcie, taka emulsja przez wiele lat znakomicie będzie prezentować się na ścianach w pokoju silnie nasłonecznionym (a przecież to właśnie do salonów wpada zwykle mnóstwo naturalnego światła) – kolor farby lateksowej długo zachowa swoją wyjątkową głębię i intensywność.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści