Regularny trening wzmacnia siłę mięśni i ćwiczy samodyscyplinę oraz charakter. Doskonale wiedzą o tym osoby, które w młodym wieku zaczęły systematycznie uprawiać ukochaną dyscyplinę sportową. Co jednak zrobić, gdy wraz z wiekiem zaczyna przybywać obowiązków zawodowych i osobistych, więc coraz trudniej znaleźć choćby godzinę, aby pójść na siłownię? Nie trzeba godzić się ze spadkiem formy. Wystarczy zainwestować w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń.

Doskonałe rozwiązanie przygotowała firma Casada, która specjalizuje się w produkowaniu urządzeń do masażu i foteli masujących. Niemiecka solidność marki oraz zastosowanie najnowszych technologii sprawiła, że platforma wibracyjna Powerboard zyskuje bardzo przychylne recenzje użytkowników. W sklepie internetowym Casada dostępne są dwa rodzaje wspomnianych akcesoriów fitness. Który model warto kupić? Porównujemy dwie generacje platform wibracyjnych Powerboard.

Co należy wiedzieć o platformach wibracyjnych Powerboard?

Jedną z głównych zalet platformy wibracyjnej są jej niewielkie rozmiary. Drobne gabaryty pozwalają ustawić urządzenie niemal w każdym miejscu domu lub biura, a potem schować do szafy lub garderoby. Szerokość Powerboard 2.1 wynosi zaledwie 76 cm, a cała platforma waży 21 kg. Model 3.0 jest nieco większy i cięższy (26 kg). To niemało, ale dzięki temu jest w stanie utrzymać dorosłą osobę (max. 120 kg) i zapewnić jej stabilność przez cały trening.

Warto bowiem wiedzieć, że obie platformy wibracyjne umożliwiają nie tylko wykonywanie ćwiczeń na stojąco. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja sprawia, że doskonale nadają się do bardziej skomplikowanych ćwiczeń: pompek, przysiadów, wykroków oraz tzw. desek. Dzięki takiemu specjalistycznemu wyposażeniu można zadbać nie tylko o piękne ciało, ale i odpocząć psychicznie. Masaż za pomocą platformy wibracyjnej ma działanie relaksujące i sprzyja redukcji obciążeń mięśniowych.

Urządzenie Powerboard 2.1 pracuje w częstotliwości wibracji na poziomie od 7 do 13 Hz. Zostało wyposażone w 20 poziomów prędkości, co umożliwia samodzielną regulację intensywności treningu. W platformie wibracyjnej Powerboard 2.1 zastosowano także zmienną amplitudę drgań, która zależy od poziomu rozstawu stóp. Największe udoskonalenie modelu 3.0 polega na zmniejszeniu tej wartości, przez co to urządzenie jest jeszcze bezpieczniejsze dla stawów. Zwiększono za to liczbę poziomów prędkości do 99.
Oba modele platform wibracyjnych (Powerboard 2.1 oraz Powerboard 3.0) wyposażono w 3 programy automatyczne, a każdy z nich trwa dokładnie 15 minut. W trybie Rozgrzewka co 2 minuty następuje zmiana prędkości wibracji – z mniejszej na większą i odwrotnie. W programie Regeneracja oraz Interwał zmienność prędkości występuje co minutę. Pierwszy z nich służy do regeneracji mięśni po treningu, natomiast Interwał polega na stałym wzroście prędkości i służy np. treningowi pasywnemu.

Sprawdź platformy wibracyjne na: https://casada.pl/kategoria-produktu/fitness/platformy-wibracyjne

Akcesoria fitness do platformy wibracyjnej Powerboard

Warto przypomnieć, że do platformy wibracyjnej można dokupić akcesoria fitness, które doskonale wspomagają proces treningowy. Ciekawym rozwiązaniem są np. hantle wibracyjne, gumy fitness PowerBand oraz nakładka do refleksoterapii ReflexPad. Sklep Casada jest przyjazny dla klienta, ponieważ oferuje nie tylko produkt, ale i pięcioletnią gwarancję oraz darmową dostawę. Ważnym udogodnieniem jest też na pewno możliwość rozłożenia zakupu na raty 0% oraz 30 dni na zwrot towaru.