Każda pora roku ma swoje zalety, lubimy zachwycać się wiosną, latem, jesienią, a nawet zimą. Jeśli chodzi o wydatki z naszego portfela, to tylko latem nie ponosimy kosztów związanych z ogrzewaniem mieszkania. Przyjemnie jest wrócić po dniu pełnym zajęć, do mieszkanka, w którym jest cieplutko i klimatycznie. Żeby mieć ciepło, trzeba niestety za to zapłacić, i to wcale nie tak mało. Wydatki związane z ogrzewaniem stanowią wysoki procent wszystkich kosztów utrzymania.

Czym ogrzać mieszkanie lub dom?

W celu ogrzewania budynków używa się różnych materiałów opałowych, a najbardziej popularne to węgiel, drewno, prąd lub gaz.

W Polsce najbardziej dostępnym opałem jest oczywiście węgiel.

Ze względu na sytuację gospodarczą na świecie wszystkie ceny poszły w górę. Szczególnie można to odczuć w kosztach ogrzewania. Ceny gazu i prądu od kilku lat nieprzerwanie rosną. Wzbudza to wiele obaw. Z kolei, węgiel wydaje się najtańszym opałem.

Czynniki mające wpływ na wydatki związane z ogrzewaniem

Koszty ogrzewania mieszkania lub domku jednorodzinnego są stosunkowo niskie, ze względu na łatwą dostępność węgla w naszym kraju. Ceny kosztów ogrzewania węglem mogą być bardzo zróżnicowane. Pierwszą rzeczą, która ma wpływ na kwotę kosztów związanych z ogrzewaniem jest ocieplenie budynku. Jeśli nie jest on ocieplony cena będzie zdecydowanie wyższa. Poza tym, wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj węgla się zdecydujemy, jak kaloryczny on będzie, czy zakupimy go u sprawdzonego dostawcy, a także jak sprawny i wydajny jest nasz piec.

Wszystkie te elementy mają wpływ na to, ile węgla zużyjemy w ciągu roku.

Porównanie węgla

Gdyby porównać węgiel kamienny z brunatnym, to biorąc pod uwagę tylko cenę, tańszy jest węgiel brunatny. Cechuje się jednak dużą wilgotnością, co wpływa na to, że gorzej się pali i zużyjemy go więcej niż węgla kamiennego.

Węgiel kamienny, który sprzedawany jest jako kostka, orzech lub groszek, jest dużo lepszy jakościowo. Poza tym zawiera mniej siarki, co ma pozytywny wpływ na środowisko i sprawność kotłów grzewczych.

Ekogroszek, to rodzaj węgla kamiennego, który zyskuje na popularności. To bardzo drobnej wielkości węgiel, który stosowany jest w kotłach z automatycznym podajnikiem. Jest ekologicznym, bardzo wydajnym, tanim rodzajem węgla.

Firma LIPNOWSKI OPAŁ w swojej ofercie sprzedażowej posiada wszystkie wyżej wymienione rodzaje węgla. Jest sprawdzonym sprzedawcą, który dba również o to, aby towar był odpowiednio zabezpieczony i przechowywany.

Nowoczesny kocioł

Jeśli posiadamy odpowiedni kocioł i nauczymy się umiejętnie palić, to zminimalizujemy ilość brudu, pyłu. Taki nowoczesny, wydajny kocioł korzystnie wpłynie na nasz budżet i środowisko. Poza tym najlepiej byłoby umieścić kocioł w osobnym pomieszczeniu, w którym jest jak najmniejsza wilgotność. Dzięki temu opał nie straci swoich właściwości.

Ogrzewanie mieszkania najtańszym i najbardziej dostępnym paliwem opałowym, jakim jest węgiel, ma mnóstwo zalet. Jeśli mamy możliwość finansową zmienić kocioł na nowocześniejszy, to nikt nie zarzuci nam, że działamy niekorzystnie na środowisko, ponieważ znacząco zredukujemy emisję szkodliwych spalin. Poza tym taka zmiana pozytywnie wpłynie na ilość naszych oszczędności.

Lipnowski Opał

ul. Górna 28B
87-600 Lipno

www: lipnowskiopal.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. (+48) 54 288 26 54,
kom. 668 625 403