Szukasz prezentu dla ukochanego, dla taty, brata czy kolegi? Dobrym pomysłem będzie portfel męski. Jaki wybrać: skórzany czy z materiału? Poznaj odpowiedź na to pytanie również wtedy, kiedy rozglądasz się za portfelem dla siebie.

Zalety i wady portfeli skórzanych

Zacznijmy od portfeli skórzanych. Co powinno nas przekonać do ich zakupu? Na pewno niezrównana jakość! Portfele ze skóry charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością, co oznacza, że będziemy się nimi cieszyć przez naprawdę długi czas. Plusem jest również estetyka i elegancja portfeli ze skóry, szczególnie kiedy zdecydujemy się na klasyczny model portfela. Portfele skórzane charakteryzują się także łatwością w czyszczeniu. Kiedy się zabrudzą, wystarczy je przetrzeć wilgotną ściereczką.

Jakie są wady portfeli skórzanych? Portfele ze skóry występują w ograniczonej palecie barw. Dla jednych jest to wada, dla innych – zaleta. Brąz, beż i czerń to ponadczasowe kolory, które nigdy nie wychodzą z mody. Dla wielu osób portfele ze skóry są również zbyt drogie. Jednak na stronie internetowej https://www.eobuwie.com.pl/akcesoria/galanteria-skorzana/portfele/portfele-meskie.html znajdziemy markowe propozycje na każdą kieszeń.

Zalety i wady portfeli z materiału

Jakie są plusy i minusy portfeli materiałowych? Zacznijmy od mocnych stron. Niektórzy decydują się na portfel z materiału z przyczyn ideologicznych. Unikają kupowania odzwierzęcych produktów, dlatego z miejsca skreślają portfele ze skóry. Portfele z tkanin syntetycznych są też zazwyczaj lżejsze od portfeli ze skóry. Jeśli nie nosimy bilonu ani nie jesteśmy fanami kart lojalnościowych, taki portfel może być praktycznie niewyczuwalny w kieszeni. Dzięki swej lekkości portfele z materiału często zamiennie nazywamy portfelami sportowymi. Pasują do wielu stylizacji, a zwłaszcza do casualowych outfitów. Należy również wspomnieć, że portfele materiałowe występują w szerokiej palecie barw. Jeżeli zależy nam na oryginalnym kolorze portfela, na pewno będziemy zadowoleni. Nie zapomnijmy o cenie. Portfele z materiału przeważnie są bardzo atrakcyjne cenowo.

Czy portfele z materiału mają jakieś wady? Z pewnością nie są tak wytrzymałe, jak portfele skórzane. Nie oznacza to jednak, że po jednym sezonie będą nadawać się do wyrzucenia. Z pewnością posłużą nam dłużej, jednak w pojedynku na trwałość wygrywają portfele ze skóry. Dobry portfel ze skóry możemy użytkować przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Trudno to sobie wyobrazić, ale naprawdę tak jest! Warto inwestować w wysokiej jakości dodatki galanteryjne ze skóry, a szybko przekonamy się, że to był dobry zakup.

Portfel ze skóry czy z materiału? Podsumowanie

Wiemy już, jakie są wady i zalety portfeli ze skóry oraz portfeli z materiału. Bez wątpienia portfele skórzane będą dłużej wyglądać jak nowe. Jeżeli jednak doceniamy zalety portfeli materiałowych, również nie zawiodą one naszych oczekiwań. Najważniejsze, aby portfel dobrze nam służył i był komfortowy w użytkowaniu.

A jeśli szukamy jeszcze więcej pomysłów na prezenty dla mężczyzn, praktycznym podarunkiem są skarpety. Stanowią podstawę większości stylizacji, dlatego potrzebuje ich każdy pan, bez względu na wiek. Z szeroką ofertą skarpet zapoznamy się na stronie internetowej https://www.eobuwie.com.pl/akcesoria/tekstylia/skarpetki/meskie.html.  Wybierajmy spośród wielu modeli i zawsze kupujmy trafione prezenty!