Tunel foliowy do uprawy warzyw? To nie jedyna jego funkcja. Tunele foliowe doskonale sprawdzają do uprawy kwiatów, np. róż. Dowiedz się więcej na ten temat.

Profesjonalna uprawa róż a tunel foliowy

Tunel foliowy kojarzy się przede wszystkim z sadzeniem pomidorów i ogórków, ewentualnie owoców. Warto wiedzieć, że także hodowanie kwiatów świetnie wypada, jeśli używa się w tym celu tuneli foliowych.

Zawsze marzyłeś o własnej uprawie róż, ale nie wiedziałeś, jak zacząć? Tunel foliowy wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom, proponując rozwiązanie, które zapewni Twoim przyszłym uprawom jak najlepsze warunki.

Róże to najbardziej popularne kwiaty. Jest ich na rynku najwięcej, dlatego można w ciemno stwierdzić, że ich hodowanie na pewno będzie opłacalne. Róże wykorzystuje się na przeróżne okazje: od pojedynczych sztuk wręczanych na urodziny, imieniny czy mniejsze uroczystości, po wesela, pogrzeby i inne okazje, które gromadzą wiele osób. Dostępne są w przeróżnych kolorach i odmianach i pasują również do każdej okazji. Róże są szlachetne, eleganckie i – w zależności od koloru – są w stanie wyrazić różne uczucia.

 

Tunele foliowe – warunki dla róż

Dlaczego róże hoduje się w tunelach i szklarniach? Chodzi o to, że będąc pod osłoną, rzadziej zapadają na choroby i są lepiej chronione przed szkodnikami. To bardzo istotne, jeśli ma się pod opieką sporo tych roślin przeznaczonych na sprzedaż – nie ma obaw, że uprawa mogłaby się nie utrzymać. Poniżej opisano jeden ze sposobów uprawy róż w cyklu rocznym.

Do tunelu nadają się te rodzaje róż, które z łatwością zapadają w stan spoczynku. Chodzi o to, że rośliny po raz ostatni w sezonie są ścinane w listopadzie, a następnie wprowadza się je właśnie w stan spoczynku, kiedy nie wzrastają. Oczywiście podczas zimy w tunelach musi być utrzymywana odpowiednia temperatura, aby rośliny dotrwały do wiosny w dobrym stanie. Ta temperatura powinna wynosić 2-3 stopnie. Uzyskuje się ją poprzez dogrzewanie.

Styczeń to czas, kiedy uprawa znowu rusza. Rośliny ponownie się nawozi, a krzewy róż zostają przycięte, aby uniemożliwić wyrastanie źle rozwiniętym pędom. Oprócz tego do połowy stycznia konieczne jest ich podlanie dużą ilością wody. Dzięki obfitej ilości wody rośliny są przygotowane do kolejnych etapów wegetacji. Tak przygotowane rośliny zaczynają wzrastać, a pierwsze zbiory uzyskuje się już w kwietniu.

 

Tunele foliowe dla róż – temperatura

Jak wspomniano wyżej, w tunelu powinna być utrzymywana odpowiednia temperatura, którą od stycznia stopniowo się zwiększa. Należy jednak pamiętać, aby kwiatów nie przegrzać, bo to nie wpłynie dobrze na ich wzrost i wygląd. Hodowlę należy wietrzyć, co pozwoli uchronić się przed rozwojem chorób.

 

Tunele foliowe na róże – nie bój się wyzwania

Chcesz spróbować? Masz do tego odpowiednie warunki powierzchniowe i glebowe? Nie zastanawiaj się. Tunele foliowe dopasowane do Twoich potrzeb sprawią, że uprawianie róż będzie czystą przyjemnością, a przy okazji sporym zyskiem.

 

 

Tunel foliowy sprawdzi się nie tylko na potrzeby gospodarstwa domowego, ale nada się również do podjęcia profesjonalnej działalności, np. hodowli kwiatów. Sprawdź więcej na www.majowo.pl