Ślub i wesele to niezwykle emocjonująca okazja nie tylko dla samej pary młodej, lecz także dla jej rodziców. To oni przez całe dotychczasowe życie przygotowywali nas do samodzielności, przekazywali życiową mądrość oraz wspierali w każdej sytuacji. W ramach swojego zamążpójścia, warto więc docenić ich wkład w nasze wychowanie oraz obdarować na tę okazję wyjątkowym podarunkiem, który pozwoli im poczuć się tak wyjątkowo, jak na to bez wątpienia zasługują.

Prezenty dla rodziców – czy tylko materialne?

Podziękowania dla rodziców to jeden z istotnych elementów przebiegu zabawy weselnej. Ich czas może być ustalony praktycznie dowolnie, jednak większość par młodych decyduje się na umiejscowienie tej chwili tuż po pierwszym tańcu lub po podaniu tortu weselnego. Warto zastanowić się wcześniej, który moment wydaje nam się najbardziej odpowiedni na podziękowania dla rodziców oraz przeznaczyć na tę okoliczność wystarczająco wolnego czasu. Chwila ta powinna być bowiem uroczysta oraz odpowiednio wyeksponowana na tle całej zabawy weselnej.

Oprócz oficjalnego podziękowania dla rodziców, które para młoda składa ustnie, warto wręczyć naszym najbliższym także dodatkowy, pamiątkowy podarunek. Może mieć on bardzo różny charakter, zarówno materialny, jak i nie do końca. Wśród materialnych prezentów dużą popularnością cieszą się np. sprzęty AGD, które z pewnością spotkają się z uznaniem praktycznych rodziców, którzy lubią ułatwiać sobie życie za pomocą zdobyczy nowoczesnych technologii.

Wiele par młodych, pragnąc ofiarować swoim rodzicom coś więcej niż tylko materialną pamiątkę, przygotowuje na tę okazję pamiątkowe foto albumy ze zdjęciami ze swojego dzieciństwa lub profesjonalnie zmontowane filmiki z chwil spędzonych w rodzinnym gronie. To przepiękna, sentymentalna pamiątka, która z pewnością trafi w gusta rodziców nieprzywiązujących zbyt dużej wagi do materialnych przedmiotów.

Podziękowania dla rodziców i prezent dla dwojga

Aspekt materialny i niematerialny perfekcyjnie łączą w sobie natomiast prezenty w postaci wyjazdów. Możemy z powodzeniem wykupić rodzicom wycieczkę dla dwojga w miejsce, które szczególnie chcieliby odwiedzić i tym samym podarować im czas tylko dla siebie. To wspaniały prezent zwłaszcza dla tych rodziców, którzy kochają podróżować, poznawać nowe kraje, smakować innych kuchni oraz są otwarci na nowe doświadczenia. Przez pracę, codzienne obowiązki, wydatki i inne sytuacje, często nie mają jednak czasu ani możliwości, aby zaplanować coś na własną rękę – tym bardziej chętnie skorzystają więc z wykupionych przez nas wczasów, odpoczną oraz spędzą trochę czasu tylko w swoim towarzystwie.

Alternatywą dla dłuższego wyjazdu za granicę lub do innego regionu Polski może być natomiast weekend w SPA. To świetna opcja podziękowania dla rodziców, którzy nie mają możliwości wybrania się na dłuższą wycieczkę, bez większego problemu znajdą natomiast wolny weekend do spędzenia w hotelu oferującym zabiegi upiększające i relaksujące, prozdrowotne kąpiele oraz wiele innych ciekawych atrakcji dla par. Taki prezent pozwoli odpocząć, zrelaksować się oraz fantastycznie spędzić czas tylko we dwoje, niczym za czasów ich wspólnej młodości.

Szeroka oferta podziękowań dla rodziców - w ofercie sklepu ślubnego Weselezklasa.pl - pod adresem www: www.produkty.weselezklasa.pl/kategoria/14/podziekowania-dla-rodzicow/