Naturalne, hipoalergiczne i niezwykle skuteczne – tak w kilku słowach można określić glinki pielęgnacyjne do skóry. Kosmetyki orientalne zawierające glinkę posiadają doskonałe właściwości absorbujące, dzięki czemu świetnie oczyszczają skórę. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o glinkach do pielęgnacji skóry?

Glinka kosmetyczna – naturalny cud

Prawdopodobnie nie ma na świecie bardziej naturalnego i skutecznego produktu do pielęgnacji niż glinki. To hipoalergiczny, naturalny kosmetyk, zawierający łatwo przyswajalne minerały, takie jak krzem, potas, żelazo, magnez, fosfor, cynk czy wapń. Dobrej jakości glinka świetnie nada się do regularnej pielęgnacji zwłaszcza dla osób wrażliwych, ponieważ nie zawiera sztucznych wypełniaczy, które mogą wywołać alergię. To sprawia, że są zalecanym kosmetykiem w leczeniu łuszczycy czy egzemy.

Dzięki swoim możliwościom absorbującym, glinki świetnie detoksykują i oczyszczają naszą skórę, usuwając szkodliwe substancje. Dodatkowo, stymulują prawidłowy przepływ krwi oraz limfy, dzięki czemu wpływają pozytywnie na poprawę kolorytu skóry, a także wspiera regenerację uszkodzonego naskórka.

Aby utrzymać glinki w dobrej kondycji, należy utrzymać je w stałej wilgotności, np. poprzez dodanie kropli olejku czy zraszaniu jej wodą. Możemy je również stosować w trakcie kąpieli, korzystając z dużej ilości pary wodnej w powietrzu.

Rodzaje glinek

Jest kilka rodzajów glinek do pielęgnacji skóry. Każdy z nich ma nieco inny skład i inne właściwości. Możemy stosować je oddzielnie, lub mieszać je ze sobą, łącząc ich cenne możliwości w jednym produkcie.

Najbardziej delikatna i pospolita jest glinka biała, która świetnie sprawdza się do pielęgnacji skóry wrażliwej i suchej. Zwęża pory i delikatnie nawilża.

Glinka żółta jest bogata w siarkę, żelazo, magnez oraz krzem. Działa kojąco i doskonale oczyszcza skórę, dzięki swoim właściwościom peelingującym. Najlepiej sprawdza się przy pielęgnacji skóry tłustej lub trądzikowej, ponieważ wspomaga łagodzenie stanów zapalnych.

W przemyśle kosmetycznym najbardziej rozpoznawalna jest glinka zielona, przeznaczona do skóry mieszanej, tłustej i problematycznej. Ściąga pory, zapobiega powstawaniu zmarszczek i hamuje rozwój bakterii.

Glinka czerwona doskonale uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, dzięki czemu zapobiega ich pękaniu, dlatego świetnie sprawdza się u osób, które borykają się z trądzikiem różowatym. Nieco innym rodzajem jest czerwona glinka marokańska, znana także pod nazwą rassoul, która odtłuszcza i reguluje produkcję sebum, jednocześnie oczyszczając skórę z toksyn. Jest najlepsza do pielęgnacji skóry trądzikowej.

Z kolei dla osób, które chcą pozbyć się cellulitu, polecana jest glinka błękitna, która wchłania się głęboko w naszą skórę i poprawia krążenie, dbając o lepsze odżywienie tkanek.

 

 

 

 

glinki pielęgnacyjne do skóry, kosmetyki orientalne