Ermet to polski producent bojlerów z ponad 20-letnim doświadczeniem. Zasobniki ciepłej wody użytkowej tej firmy cieszą się bardzo dobrą opinią wśród instalatorów, którzy chętnie rekomendują je swoim klientom. W ofercie Ermet znajdziemy bojlery zarówno dla domu, jak i gospodarstwa rolnego czy nawet firmy. Co warto o nich wiedzieć? Najważniejsze kwestie omawiamy w naszym artykule.

Szeroki wybór bojlerów

W ofercie firmy Ermet znajdziemy bojlery wykorzystujące różne technologie podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Są to:

  • bojlery na jedno źródło z podwójną wężownicą typu „U”,
  • bojlery dwupłaszczowe na jedno źródło,
  • bojlery dwupłaszczowe na dwa źródła zasilania, przystosowane do współpracy z instalacjami solarnymi.

Oczywiście producent oferuje zarówno bojlery poziome, jak i pionowe (wśród tych drugich także podwieszane), co tym bardziej umożliwia perfekcyjne dopasowanie zasobnika do konkretnej instalacji, wielkości pomieszczenia czy po prostu potrzeb użytkowników. Pojemność dostępnych bojlerów mieści się w przedziale od 80 do aż 750 litrów.  

Brak anody magnezowej – kluczowa zaleta bojlerów Ermet

Ermet jest jedynym polskim producentem, który oferuje bojlery wykorzystujące technologię żywicowania EPIDIANEM. Jest to specjalna żywica stanowiąca doskonałą alternatywę dla klasycznej anody magnezowej czy tytanowej. Pełni ona funkcję ochronną, zabezpieczając wnętrze zbiornika C.W.U. przed korozją, jak również minimalizując ryzyko pęknięcia bojlera pod wpływem gwałtownej zmiany temperatury (np. dopływ zimnej wody przy rozgrzanym płaszczu).

Brak anody magnezowej jest jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za zainwestowaniem w bojler firmy Ermet. Po pierwsze: eliminuje to konieczność regularnej wymiany anody, co powinno się robić raz w roku i ponosić z tego tytułu wydatek około 100 złotych. Po drugie: dzięki temu bojler jest całkowicie bezobsługowy. Wreszcie po trzecie: nie występuje problem nieprzyjemnego zapachu ciepłej wody (zapach siarkowodoru), co zdarza się w przypadku zasilania bojlera z anodą magnezową wodą z własnej studni.

Bardzo wysoka jakość wykonania gwarancją bezawaryjności

Bojlery polskiej firmy Ermet nie należą do najtańszych na rynku, natomiast cena bez wątpienia ma uzasadnienie w bardzo wysokiej jakości zasobników. Producent stosuje m.in. grubą blachę do budowy płaszcza wewnętrznego, sporą warstwę izolacji pianką poliuretanową, a także wysokiej klasy elementy przyłączeniowe.

Wszystko to przekłada się na trwałość bojlerów, która jest szacowana nawet na 15 lat – to wynik nieosiągalny dla zdecydowanej większości zasobników C.W.U. dostępnych na rynku (które potrafią przeciekać już po kilku latach użytkowania).

Najlepszym potwierdzeniem jakości bojlerów Ermet jest gwarancja producenta, która w przypadku zasobników z podwójną wężownicą wynosi 4 lata, natomiast dla wymienników dwupłaszczowych aż 5 lat.

Gdzie kupisz bojler Ermet?

Największy wybór bojlerów polskiej firmy Ermet znajdziesz w ofercie sklepu internetowego sklep-hydros.pl, który zapewnia dużą dostępność zasobników wszystkich rodzajów oraz wysyłkę pod wskazany adres nawet w ciągu 24 godzin. Eksperci Hydros służą również bezpłatną pomocą przy doborze odpowiedniego bojlera.