Każdemu mężczyźnie zależy na tym, żeby pierścionek zaręczynowy na jaki się zdecyduje spodobał się jego wybrance. Większość panów stawia na klasykę i wybiera biżuterię złotą z brylantem.

Jak najbardziej można postawić też na pierścionek z platyny albo palladu. Są to metale szlachetne, które na kobiecej dłoni wyglądają niezwykle ekskluzywnie.

Jeśli złoto, to może być również białe

Panowie, którzy są przekonani do klasyki, ale jednocześnie chcą zaskoczyć swoją wybrankę czymś wyjątkowym, mogą zdecydować się na zakup pierścionka zaręczynowego wykonanego ze złota, ale białego. Metal ten ma podobny odcień co srebro. Jest jednak dużo bardziej szlachetny. Przede wszystkim nie jest tak miękki, dzięki czemu pierścionek dużo dłużej będzie pięknie się prezentował.

Biżuteria ze srebra jest o wiele bardziej podatna na zarysowania, a także na inne uszkodzenia mechaniczne. Ze względu wyższą jakość materiału, białe złoto jest lepszym materiałem na pierścionek zaręczynowy nawet dla kobiety, która na co dzień ubiera się w srebro. Kolor biżuterii na pewno się jej spodoba, a dodatkową zaletą będzie to, że będzie utrzymywał się w niezmienionym stanie przez długie lata.

Mężczyźni, którzy nie chcą stawiać na klasykę, ale z drugiej strony zależy im na tym, żeby podarować swojej wybrance pierścionek zaręczynowy ze złota, mogą postawić na to w odcieniu różowym albo czerwonym. Niepowtarzalnym wyborem będzie także biżuteria trzy-kolorowa. Połączenie złota białego, żółtego i różowego wygląda zjawiskowo. Na pewno będzie też pasować do każdej biżuterii, jaką kobieta już ma.

Idealnym wyborem będzie też platyna i pallad

W sklepach jubilerskich oprócz pierścionków zaręczynowych z różnokolorowego złota, można znaleźć też biżuterię z platyny oraz palladu. To świetny wybór dla mężczyzn, którzy chcieliby totalnie zaskoczyć swoją wybrankę. W końcu zarówno platyna jak i pallad są dużo droższe od złota, a do tego mają piękny połysk. Biżuteria wykonana z jednego z tych metali będzie prezentować się fenomenalnie. Każda kobieta, która w niewielkim zaręczynowym pudełku zobaczy iskrzący się diament otulony platyną albo palladem, od razu odpowie na najważniejsze pytanie w życiu mężczyzny twierdząco. Wtedy też, kiedy ten wsunie na jej palec pierścionek, na pewno będzie widział błysk nie tylko diamentu, ale także w jej oczach.

Sprawdź także: Mowa zaręczynowa - co powiedzieć podczas oświadczyn?

Poza względami wizualnymi, zakup biżuterii z platyny albo palladu może okazać się dobrym rozwiązaniem w przypadku, kiedy kobieta jest uczulona na złoto i pod żadnym względem nie może go nosić. To zdarza się bardzo rzadko, natomiast jak najbardziej jest spotykane.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że bez względu na to, czy pierścionek będzie ze złota czy może z platyny albo palladu, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, żeby był wykonany z jak największą precyzją. W tym przypadku detale robią największe wrażenie.