Redukuje zmarszczki, niweluje przebarwienia i doskonale oczyszcza skórę – mikrodermabrazja diamentowa szturmem wdarła się na rynek kosmetyczny i szybko stała się absolutnym hitem. Nie da się ukryć, że zabieg ten daje naprawdę imponujące efekty i jest prostym sposobem na walkę z wieloma problemami skórnymi. Kiedy warto wykonać mikrodermabrazję i w czym może pomóc Ci ten popularny zabieg? Poznaj kilka najważniejszych faktów, które nieco przybliżą Ci jego specyfikę.

Mikrodermabrazja diamentowa – co to takiego?

Mikrodermabrazja diamentowa to nowoczesny zabieg kosmetyczny, który doskonale oczyszcza skórę i redukuje jej niedoskonałości. Zabieg ten wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia z głowicą pokrytą diamentami. 

Jakie efekty daje mikrodermabrazja?

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej daje naprawdę imponujące efekty. Pozwala wyraźnie spłycić zmarszczki powstałe na skutek procesów starzenia lub działania promieni słonecznych. Co więcej, głębokie złuszczanie może skutecznie redukować przebarwienia – wiele tego typu zmian powstaje zwykle właśnie w obrębie usuwanego naskórka. Mikrodermabrazja pozwala też zmniejszyć widoczność drobnych blizn, oczyścić pory, pozbyć się zaskórników i zredukować łojotok skórny.

Istotną zaletą mikrodermabrazji diamentowej jest też to, że stymuluje ona skórę do produkcji nowych komórek. Pozwala to poprawić wygląd i koloryt tkanki. Korzystnie wpływa też na jej strukturę oraz elastyczność.

Mikrodermabrazja diamentowa – dla kogo?

Kiedy warto zdecydować się na mikrodermabrazję diamentową? Specjaliści z kliniki medycyny estetycznej Ruczaj Clinic, która znana jest z jakości wykonywanych zabiegów, polecają ten typ złuszczania w przypadku:

– skóry zmęczonej, poszarzałej i pozbawionej witalności, 

– skóry z widocznymi oznakami starzenia, 

– skóry ze zmianami, takimi jak przebarwienia, rozstępy czy blizny,

– skóry z tendencją do trądziku, rozszerzonych porów i zaskórników, 

– skóry z uszkodzeniami posłonecznymi, 

– skóry z szorstkim, zrogowaciałym naskórkiem.

Jak przebiega mikrodermabrazja diamentowa i gdzie ją wykonać? 

Mikrodermabrazja diamentowa jest prostym zabiegiem, który trwa zwykle około 40 minut. Złuszczanie nie jest specjalnie bolesne, jednak często dla komfortu pacjenta stosuje się przed nim znieczulenie. W trakcie zabiegu naskórek złuszczany jest mechanicznie za pomocą głowicy z diamentami. Głębokość takiego peelingu dobierana jest indywidualnie. 

Mikrodermabrazję diamentową najlepiej wykonać w profesjonalnym gabinecie, który cieszy się dobrymi opiniami. Zabiegi zwykle przeprowadzane są w seriach – by uzyskać najlepsze efekty, zaleca się serię od 3 do 6 zabiegów.

Co ważne, dzień po mikrodermabrazji skóra jest podrażniona. Lepiej dać jej odpocząć od makijażu. Przez okres około dwóch dni należy unikać też basenu, z kolei z wystawianiem skóry na promieniowanie UV warto wstrzymać się przynajmniej dwa tygodnie. 

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej

Mikrodermabrazja nie należy niestety do zabiegów, które można polecić wszystkim. Wśród przeciwwskazań do jej wykonania wymienia się głównie: 

– obecność stanów zapalnych skóry, 

– trądzik różowaty lub trądzik ropny,

– obecność dermatoz, np. łuszczycy,

– skórę płytko unaczynioną, 

– skórę z tendencją do powstawania bliznowców, 

– obecność włókniaków, znamion i nowotworów skóry,

– infekcje skórne, w tym opryszczkę i brodawki wirusowe. 

Mikrodermabrazja diamentowa znakomicie wpływa zarówno na wygląd, jak i kondycję skóry. Jej stale rosnąca popularność to z pewnością najlepszy dowód na to, że jest ona zabiegiem w pełni godnym polecenia.