Rowery elektryczne stają się popularną formą przemieszczania się. Nie dotyczy to wyłącznie formy rekreacyjnej, lecz również jako jeden ze sposobów szybkiego dotarcia do pracy czy szkoły.

Rowery elektryczne stają się popularną formą przemieszczania się. Nie dotyczy to wyłącznie formy rekreacyjnej, lecz również jako jeden ze sposobów szybkiego dotarcia do pracy czy szkoły. Rower elektryczny nieco różni się od klasycznej jego wersji. Wiele osób chwali sobie taki sposób wspomagania, który ogranicza zmniejszenie zmęczenia, ale równocześnie dostarcza umiarkowanej aktywności fizycznej. Natomiast, co tak naprawdę przemawia za korzystaniem z rowerów elektrycznych?

Rower elektryczny jako ekologiczny środek transportu

Świadomość ekologiczna ludzi staje się coraz większa. Zdają sobie sprawę, że konkretne czynności związane z ochroną środowiska bardzo szybko procentują. Większość miast w Polsce zmaga się z dużym poziomem smogu, który negatywnie wpływa na stan zdrowia nas wszystkich.

Pojazdy spalinowe emitują do najbliższego otoczenia wiele toksycznych substancji. W stolicy jest ich naprawdę dużo, a w godzinach szczytu, kiedy wiele ulic jest zakorkowanych, taka emisja toksyn jest na bardzo wysokim poziomie. Wprowadzenie ekologicznych rozwiązań transportu, w tym inwestycja w rowery elektryczne, przyczynia się do ograniczenia ilości aut na ulicach, co w efekcie zmniejsza szansę na pojawienie się smogu. Im więcej osób przesiądzie się na rowery elektryczne, tym lepiej dla naszego otoczenia, zdrowia nas samych i naszych najbliższych. Chyba każdy z nas chce oddychać dobrej jakości powietrzem, więc taka zmiana przyczynia się do "czystości" w najbliższym ekosystemie.

Płynny ruch, mniej korków

Rowerem elektrycznym można poruszać się dostatecznie szybko. Tak naprawdę dany dystans rowerem można pokonać w o wiele krótszym czasie w porównaniu do przemieszczania się autem. Idealny scenariusz obejmuje przesiadkę tysiąca osób na rowery, co równocześnie  zmniejsza ilość samochodów na ulicach. Spowodowałoby to płynniejszy ruch, brak korków, szybsze dotarcie do punktu docelowego. Oczywiście nie da się w 100% wyeliminować transportu samochodowego, ale jego ograniczenie jest bardzo istotne zarówno dla środowiska jak i komfortu człowieka.

Rower elektryczny dobry do pracy, na spacer i do szkoły

Rower elektryczny jest przeznaczony dla każdej grupy wiekowej, niezależnie od wzrostu czy wagi. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna i prosta. Klasyczny wygląd mieści się w gustach większości osób. Wykonany jest z dobrej jakości komponentów pochodzących od renomowanych producentów. Jedną z polecanych marek rowerów elektrycznych jest Muvike, którego domeną jest wysoka jakość wykonania.

Rowery tej marki są wyposażone w tarczowe hamulce podnoszące poziom bezpieczeństwa oraz wytrzymałą baterię w piaście. Rowery te posiadają lekką i solidną konstrukcję. Wyposażone są w kontroler sterujący, który przyczynia się do płynnej i efektywnej jazdy. Dodatkowe oświetlenie daje dobrą widoczność dla użytkownika, ale również dla innych uczestników ruchu. Niektóre modele posiadają manetkę gazu, co ułatwia pokonywanie przeszkód w miejskiej infrastrukturze.

Rowery elektryczne świetnie sprawdzają się jako środek transportu do pracy, gdyż jazda nie wymaga włożenia większego wysiłku i nie przyczynia się do dużego zmęczenia. Nawet oficjalny dress code będzie nadal wyglądał dobrze po dotarciu na miejsce. Muvike zastosował również pełne błotniki czy ochronę łańcucha, które ochronią ubranie przed zabrudzeniem.

Rower elektryczny polecany jest również osobom starszym, gdyż poruszanie się nim jest zdrowe, łatwe i przyjemne.  Jest też świetnym sposobem na dotarcie do szkoły  czy na uczelnię. Nawet po całym dniu obowiązków i sporego zmęczenia, powrót na rowerze elektrycznym będzie zwykłą przyjemnością, gdyż silnik wspiera proces pedałowania.

Realna oszczędność

Dobrej jakości rowery elektryczne są zakupem na wiele lat. Dodatkowo są praktycznie bezawaryjne, a tryb ich jazdy łatwo dopasować do własnych potrzeb. Niestety w przypadku samochodu konieczny jest zakup paliwa, które co roku jest coraz droższe i generuje duże wydatki.

Poza tym ubezpieczenie auta również jest bardzo kosztowne. Wszelkie przeglądy, opłaty parkingowe czy naprawy, również generują nie małe koszty. W przypadku roweru elektrycznego sam jego zakup jest kilkukrotnie niższy niż zakup czterech kółek. Również podczas eksploatacji wymiana jakichkolwiek części łączy ze znacznie mniejszym wydatkiem. Także rowerowy środek transportu do realna oszczędność pieniędzy. Można, więc śmiało stwierdzić, że rower elektryczny to tani sposób na przemieszczanie się po Warszawie.