Opakowania kartonowe mają wiele zalet i niezliczoną ilość zastosowań. Są świetną metodą na zabezpieczenie wszelkiego rodzaju transportowanych produktów. Dla wielu z nas kojarzą się jedynie z brązowym prostokątnym pudełkiem, aczkolwiek na rynku znajduje się wiele opakowań o różnych kształtach, ale i wzorach.

Opakowania kartonowe mają wiele zalet i niezliczoną ilość zastosowań. Są świetną metodą na zabezpieczenie wszelkiego rodzaju transportowanych produktów. Dla wielu z nas kojarzą się jedynie z brązowym prostokątnym pudełkiem, aczkolwiek na rynku znajduje się wiele opakowań o różnych kształtach, ale i wzorach. Karton jest niezwykle plastycznym materiałem, którego można dowolnie modyfikować. Nietypowe opakowania na wymiar zamówisz w drukarni DRUK-PLUS - zobacz ofertę.

Niepozorne pudełka tekturowe okazują się nieocenione w wielu sytuacjach. Polecane do uporządkowania domowych akcesoriów, jako element ozdobny, ale także znakomity pomysł na zabawę z dzieckiem.

Jakie nietypowe zastosowania znajduje kartonowe opakowanie?

Za pomocą opakowania można przygotować dla dziecka wiele kreatywnych i angażujących zabaw. Karton jest świetnym materiałem na maskę dla dzieci z ich ulubionym bohaterem. Wystarczy wyciąć pożądany kształt i namalować, czy też nakleić na nią wcześniej wydrukowany wzór. Z kartonu można także wyciąć ciekawe gadżety do zabawy, takie jak: różdżka, miecz, czapka czarodzieja i wiele więcej. Duży karton daje jeszcze więcej możliwości do rozwijania twórczych umiejętności najmłodszych domowników.

Warto zachęcić maluchy do plastycznych prac. Z takiego opakowania można stworzyć między innymi duży domek. Wystarczy wyciąć w kartonie drzwi, namalować okna oraz dach. Dziecko można samodzielnie udekorować cały swój domek, przygotowując tym samym miejsce do świetnej zabawy. Do takiej zabawy dobrze jest przygotować swojemu brzdącowi wiele elementów dekoracyjnych, takich jak wstążeczki, pomponiki, brokat czy naklejki. Z kilku kartonów można także przygotować wraz z maluchem efektowną rakietę kosmiczną.

Legowisko dla pupila

Kolejną propozycją na nietypowe zastosowania opakowania kartonowego jest przygotowanie legowiska dla niewielkiego psa czy kota. W szczególności koty uwielbiają spać w kartonowych pudłach, a więc z takiego miejsca do spania zwierzak na pewno będzie zadowolony. Wystarczy dobrać pudełko o odpowiednim wymiarze, na jego spód można położyć wygodny materacyk czy koc. Kot poradzi sobie nawet z wyższymi ściankami, dla małego psa lepie przygotować niższe pudełko.

Miejsce do przechowywania dokumentów i pamiątek

Pudełka sprawdzą się doskonale do przechowywania i uporządkowania dokumentów znajdujących się na biurku. W ten sposób można uzyskać większą ilość wolnej przestrzeni i ułożyć wszystkie istotne papiery, aby nie musieć ich później szukać. To także dobre rozwiązanie do przechowywania rodzinnych pamiątek i wszelkich sentymentalnych drobiazgów, na których nam zależy. Dzięki nim wszystkie ważne przedmioty będziemy mieli w jednym miejscu. Parę kartonowych pudełek pozwoli na utrzymanie porządku i zabezpieczenie rodzinnych pamiątek przed zniszczeniem i kurzem. W takich opakowaniach możemy zrobić niewielkie dziurki, aby wiedzieć później, co się w nich znajduje lub też je podpisać. Pudełka można także ozdobić wedle swojego uznania, czy też zakupić produkty w gotowych wzorach, pasujących do aranżacji wnętrza.

Pakowanie prezentów

Pudełka kartonowe sprawdzają się także do pakowania prezentów, zwłaszcza tych w niestandardowych kształtach, które trudno byłoby zawinąć w ozdobny papier. Wystarczy wybrać odpowiedniej wielkości pudełeczko, po czym je pięknie przyozdobić.

Zjawiskowe ozdoby mieszkania

Opakowania kartonowe niosą ze sobą wiele możliwości. Przy ich użyciu można przygotować świetne elementy dekoracyjne, które będą stanowiły doskonałe uzupełnienie stylu panującego we wnętrzu. Ciekawą propozycją jest prosta ramka na zdjęcie. Aby ją przygotować, wystarczy nakleić je na środek wieczka, po czym pozostałą powierzchnię okleić kolorowym papierem. Nadają się także na organizer, jeśli wbijemy parę haczyków w pudełko. Można wówczas w takim opakowaniu przechowywać swoją biżuterię.

Kartonowe pudełka mogą być używane nie tylko do przechowywania i wysyłania produktów, gdyż są także znakomitą ozdobą każdego domu i zapewniają dzieciom doskonałą zabawę. To rozwiązanie efektowne i tanie, które sprawdzi się w wielu przypadkach.