Mimo że praca zdalna w przeciągu ostatniego roku zyskała na popularności, nie jest ona mimo wszystko najbardziej efektywną formą wykonywania obowiązków pracowniczych. Według pracodawców to właśnie biuro jest miejscem idealnym do tego, aby pracownik mógł w pełni wykorzystać swoje umiejętności i dziś odpowiemy na pytanie dlaczego?

Możesz czerpać korzyści z kultury swojej organizacji

Kultura organizacyjna ma udowodniony wpływ na wyniki biznesowe, w szczególności wzrost przychodów, dochód netto, produktywność, absencję pracowników i poziom kreatywności. Dzieje się tak, ponieważ mowa tu o pozytywnym oddziaływaniu na  samopoczucie ludzi w pracy i zwiększenie zaangażowania w wykonywaniu swoich obowiązków.

Dużo łatwiej jest również stworzyć kulturę wsparcia i rozwoju osobistego, gdy masz pracowników na wszystkich poziomach w tej samej przestrzeni, ponieważ menedżerowie mogą łatwiej dostrzec, kiedy ich bezpośredni podwładni są zestresowani, a możliwości rozwoju mogą być omawiane i hostowane w jednym konkretnym miejscu.

Działania biurowe mogą też budować ducha zespołu i pomagać w przekształcaniu relacji zawodowych w osobiste.

Pomaga oddzielić pracę i życie domowe

Nawet jeśli kochasz swoją pracę, nie jest zdrowe czuć się tak, jakbyś pracował cały czas. Każdy ma inne podejście do równoważenia pracy i domu, ale psychologowie sugerują, że istnieją dwie szerokie grupy ludzi: tych, którzy równoważą te dwie kwestie, określa się mianem „segmentatorów”, a tych je łączących „integratorów”.

Segmentatorzy są w stanie poświęcić wystarczającą ilość energii na projekty osobiste i zawodowe, nawet gdy jeden obszar staje się zajęty lub stresujący. Lepiej też psychicznie „wyłączają się”, co zmniejsza stres. Biuro pozwala każdemu doświadczyć tych korzyści, niezależnie od pozycji w spektrum segmentatora/integratora; mając jasno określone „miejsce pracy”, można je fizycznie opuścić i oddzielić je od reszty dnia.

Jakość miejsca pracy

Często mówi się, że nie wszystkie zawody nadają się do pracy w domu, ale prawdą jest również, że nie wszystkie domy nadają się do pracy.

W biurze masz zagwarantowane przez prawo określone standardy: odpowiedni sprzęt może obejmować krzesła podtrzymujące dolną część pleców i ekrany, które nie męczą oczu. Istnieją również przepisy, które wymagają, aby stanowiska m.in. utrzymywały optymalną temperaturę.

Źródło: https://centrala.pl/

Jednak w domu zwykle oczekuje się od ciebie samodzielnego przygotowania. Nie każdego bowiem stać na dobre biurko i krzesło.

Podsumowanie

Powyższe kwestie udowadniają, że biuro faktycznie jest perfekcyjnym miejscem do pracy. Przy czym trzeba zaznaczyć jedną istotną kwestię: nie każda przestrzeń biurowa jest z automatu tą odpowiednią. Gwarantem sukcesu w tej materii jest znalezienie kompleksu biur oferujących wysoką jakość wykonania, wygodny i jak najszybszy dojazd (mowa tu zarówno i transporcie miejskim, jak i przy pomocy samochodu osobowego) oraz dostęp w ramach oferowanych pomieszczeń do technologii ułatwiającej wykonywanie poszczególnych obowiązków.