Od stycznia 2021 roku cena uprawnień elektrycznych nieznacznie wzrosła! Osoby, które chcą pracować na stanowisku elektryka nie będą już płacić za egzamin 260 złotych brutto za jeden certyfikat jak było to w 2020 roku. Jaka jest nowa cena egzaminu SEP? I dlaczego podrożał? Na te pytania znajdziesz odpowiedź czytając właśnie ten artykuł.

Dlaczego uprawnienia SEP podrożały?

Jeśli zastanawiasz się dlaczego cena egzaminu do 1kV w 2021 roku wzrosła to mamy dla Ciebie odpowiedź. Koszt świadectwa potwierdzającego kwalifikację elektryczne obligatoryjnie wynosi 10% minimalnego wynagrodzenia. W 2021r wynagrodzenie to wzrosło o 7,7% w porównaniu do roku 2020, dlatego uprawnienia SEP na ten moment będą kosztować nieco więcej.

Jaka jest nowa cena egzaminu zawodowego na stanowisko elektryka?

Egzamin SEP w tym roku jak już wcześniej zostało wspomniane nieznacznie podrożał. Jego aktualna cena to 280 złotych brutto za wyrobienie sobie jednego certyfikatu. W 2020 roku kosztował on 20 złotych mniej czyli 260 złotych brutto, również za 1 certyfikat.

Pamiętaj! Cena egzaminu SEP jest stała i ustala ją ustawodawca. Nie może kosztować ani mniej, ani więcej. Natomiast szkolenie może mieć różne ceny w zależności od firmy na której usługę się zdecydujemy.

Jak można zapisać się na egzamin oraz szkolenie?

Jeśli chcesz zapisać się na kurs oraz egzamin G1 możesz wybrać się do najbliższej placówki Stowarzyszenia Elektryków Polskich, które w Polsce znajdują się w większych miastach. Jeśli nie chcesz tracić czasu oraz pieniędzy na dojazdy i chcesz zdobyć uprawnienia elektryczne możesz to zrobić nie wychodząc z domu wybierając formę online. Na ten moment egzaminy, również są zdalnie jednak może się to zmienić w zależności czy sytuacja w kraju ulegnie zmianie, jeśli chodzi o koronawirusa i za tym idących obostrzeń.

Uprawnienia G1 może zdobyć osoba, która ukończyła 18 lat i posiada przynajmniej minimalne wykształcenie zawodowe.

Uprawnienia elektryczne dają nam możliwość pracy w wielu branżach. Można aplikować do warsztatów, firm budowlanych, przedsiębiorstw, które zajmują się usługami elektrycznymi, a także założyć własną działalność gospodarczą. Zdobyty certyfikat potwierdzający kwalifikacje można wykorzystać w innych krajach po jego przetłumaczeniu na aktualnie używany język w danym państwie. Jeśli więc myślisz o pracy zagranicą nic nie stoi na przeszkodzie.

Czytaj więcej na https://uprawnienia-g1.pl.