Pojawienie się w domu małego dziecka zmienia wszystko. Nagle cała nasza uwaga skupia się na tej małej istocie i tym, by utrzymać ją przy życiu. Zadanie to staje się jednak trudniejsze, gdy dziecko zaczyna odkrywać z zapałem świat na czworakach i na nogach. Rodzic musi mieć oczy dookoła głowy i być gotowym na szybką jak prędkość światła reakcję. W trudnym zadaniu wychowania i zapewnienia naszemu maluchowi bezpieczeństwa w naszym domu przychodzi szereg różnych produktów. Co warto zabezpieczyć i w jaki sposób?

Kontakty

Kontakty czy gniazdka elektryczne stanowią dla malucha naturalną atrakcję – znajdują się na wysokości jego wzroku i są dosyć tajemniczym obiektem. Zwłaszcza, że posiadają idealne otwory, do których można wkładać kredki i nie tylko. Oczywiście takie zabawy należy bezwzględnie uniemożliwić, a jak to zrobić? Najłatwiej zakupić funkcjonalne zatyczki do gniazdek elektrycznych, które umożliwią dorosłym korzystanie z nich, jednak skutecznie zablokują wszelkie próby manipulacji ze strony malucha. Większość młodych rodziców decyduje się na zakup takich zatyczek, które zapewniają dziecku bezpieczeństwo na tym polu.

Blokady na szuflady

Wiele przedmiotów użytku domowego nie powinno trafić w ręce naszych pociech. Jednak ciekawość dziecka nie zna granic, dlatego nie jest rzadkim widokiem, gdy znajdziemy je nurkujące w naszych szufladach czy szafkach. Tam gdzie dziecko nie powinno mieć dostępu warto zamontować specjalne blokady na szuflady, szafki czy sedes w toalecie, które uniemożliwią samodzielne otwieranie ich przez dziecko. W ten sposób maluch ma uniemożliwiony dostęp tam, gdzie jest to konieczne, nie zrobi sobie też krzywdy, na przykład uderzając się w głowę przy otwieraniu szuflady, itp.

Bramka na schody i do przejścia

Bramka ochronna przy małym dziecku będzie naszym najlepszym przyjacielem. Jest ona absolutnie niezbędna do zainstalowania w domu, w którym znajdują się schody. Doskonale przecież wie każda mama czy tata wychodzący z pokoju, że maluch bardzo często chce podążać za rodzicem krok w krok. Znajdując się przed schodami jest to jednak wyjątkowo niebezpieczne. Dobra bramka ochronna uniemożliwi dziecku samodzielne wchodzenie na schody i przemieszczanie się po nich. Przy tym warto tutaj wybrać odpowiedni produkt, czyli taką bramkę, której wysokość możemy regulować (dłużej nam posłuży, będąc ochroną dla młodszego i nieco starszego malucha), a także odpowiednie zabezpieczenia, których nie rozgryzie nawet najbardziej rezolutny dwulatek.

Źródło: Bramka na schody Kalypto, Fontanot Shop

Bramka powinna być także wykonana z dobrego materiału, odpornego na wszelkie próby uszkodzenia przez dziecko. Dobrym przykładem takiej bramki na schody jest bramka ochronna Kalypto dostępna w sklepie Fontanot. Ten produkt umożliwia skuteczne zabezpieczenie schodów czy wydzielenie strefy zabaw dla dziecka w danym pomieszczeniu, będąc produktem posiadającym wszelkie atesty bezpieczeństwa i wysoką jakość wykończenia. Nowoczesny design sprawia, że taka bramka będzie również świetnym dodatkiem aranżacyjnym w każdej przestrzeni.