Aluminiowe profile to materiały mające bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej spotykane są we wnętrzach, lecz również można zobaczyć je na zewnątrz. Wśród popularnych wariantów profili znajdują się te lakierowane. Co oferują producenci?

Czym są profile aluminiowe?

Profil aluminiowy jest rodzajem elementu wykonanego z aluminium i może mieć różne kształty – proste, zakrzywione. Jego konstrukcja składa się z elementu widocznego po montażu oraz z tego, który służy do jego osadzenia, na przykład w ścianie albo podłodze. Producenci oferują profile w różnych wariantach wykończenia, na przykład z surowego aluminium naturalnego, aluminium anodowanego, polerowanego, a także z aluminium lakierowanego. Obecnie profile aluminiowe lakierowane - https://fello.pl/blog/profil-aluminiowy-lakierowany-w-imitacji-drewna/ to popularny wybór do wnętrz i na zewnątrz. Jakie jest ich główne zastosowanie? W jakich wariantach wzorniczych występują?

Profile aluminiowe lakierowane – gdzie są stosowane?

Aluminiowe profile lakierowane to materiały, które powstają z aluminium poddawanego procesowi lakierownia proszkowego. To nowoczesna technika używana do wykończenia nawierzchni, która nie tylko nadaje im atrakcyjny wygląd, ale również dodatkową ochronę. Za pomocą profili aluminiowych można wykończyć wiele przestrzeni – w budynkach i na zewnątrz nich.

Przykładowe zastosowanie profili aluminiowych:

  • łączenie podłóg

  • wykończenie płytek ceramicznych

  • zabezpieczenie mebli i blatów

  • zabezpieczenie i dekoracja ścian

  • balustrady i ogrodzenia

  • montaż taśm LED

  • montaż innych elementów

Wzory lakierowanych profili aluminiowych

Dużym atutem profili lakierowanych jest ich atrakcyjny wygląd. Można zakupić je w jednolitych kolorach i z wzorami. Najczęściej spotykane są one w wariantach jednolitych. Tutaj do dyspozycji są tak popularne kolory jak czarny, biały oraz szary. Można dostosować je praktycznie do każdego koloru i typu materiałów wykończeniowych – dobrze prezentują się z drewnem, kafelkami, betonem czy kamieniem. Poza monochromatycznymi kolorami dostępne są również inne barwy, na przykład granatowa, czerwona, zielona, żółta. Producenci mogą wykonać je we wszystkich kolorach z palety RAL. Do dyspozycji są także profile aluminiowe lakierowane imitujące drewno. Są one używane głównie na zewnątrz, między innymi jako zabezpieczenie i dekoracja elewacji czy też do wykonania ogrodzeń i balustrad. Producenci profili aluminiowych lakierowanych prezentują swoją ofertę na stronach internetowych, dlatego można bezpośrednio na nich zapoznać się z ich propozycjami, by dopasować najlepsze profile aluminiowe lakierowane.