Poznaj wygodny i tani sposób transportu towarów do dalekich portów.

Spedycja morska zajmuje się transportem towarów pomiędzy portami na całym świecie. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie dla dużych przesyłek, które muszą przemierzyć daleką drogę. Szacuje się, że 70% spośród międzynarodowych przewozów towarów realizowanych jest za pośrednictwem transportu drogą morską.

Dzięki rozwijającej się spedycji morskiej, znacząco poszerzył się w ostatnich latach zakres handlu z krajami azjatyckimi. Nabywanie towarów z Chin, gdzie koszty ich produkcji są znacznie niższe, nawet po dodaniu opłaty transportowej, wypada bardzo korzystnie.

Czym jest spedycja morska?

Jest to kompleksowa realizacja przewozu ładunków z jednego portu do drugiego lub bezpośrednio od nadawcy do odbiorcy (door to door). Firmy spedycyjne mogą posiadać własne jednostki realizujące usługę lub zlecać ją zakontraktowanym podwykonawcom.

Spedycja morska często utożsamiana jest z transportem morskim. Określa ona jednak znacznie szerszy zakres usług. Spedytor odpowiedzialny jest za przyjęcie zlecenia, doradztwo, pomoc w wybraniu najbardziej korzystnego środka lub kilku środków transportu, pomoc w organizacji załadunku, rozładunku, przeładunku, pośrednictwo w ubezpieczeniu towarów oraz zadbanie o formalności związane z odprawą celną.

Wybierając dobrego spedytora, możesz mieć pewność, że Twój towar dotrze do celu sprawnie, bezpiecznie i jak najniższym kosztem.

Dlaczego warto wysyłać towary drogą morską?

Największą zaletą tego rodzaju transportu jest ogromna przestrzeń ładunkowa oraz możliwości tonażowe. Pojedyncza jednostka zabiera setki ton ładunku, co pozwala obniżyć koszty.

Żegluga jest czasochłonna, lecz niekiedy bywa jedynym sposobem na dotarcie do danego punktu. Alternatywę stanowi transport lotniczy, jednak cenowo wychodzi on znacznie drożej, a także wiąże się z wieloma ograniczeniami pod względem gabarytowym. Kontenerowce przemierzają szerokie wody, poruszają się między kontynentami i niestraszna im żadna lokalizacja.

Transport morski jest najlepszą opcją gdy w grę wchodzi daleka odległość oraz duża ilość towaru. Nie musisz się martwić o ładunki bardzo duże, ciężkie, czy o nieregularnych kształtach. Nie ryzykujesz też pojawieniem się dodatkowych kosztów wynikających z konieczności zmiany trasy, co zdarza się w transporcie drogowym.

To dzięki powyższym zaletom tak dobrze rozwija się handel pomiędzy Europą, a Chinami.

Jak znaleźć dobrą spedycję morską?

Wybór właściwego usługodawcy w tym zakresie jest kluczem do sukcesu. Aby mieć pewność, że zostanie Ci zaproponowane najlepsze dla Twojego interesu rozwiązanie, wybierz firmę z bogatym doświadczeniem, która od lat cieszy się zaufaniem swoich klientów. Spedycja Morska PEKAES oferuje transport do 222 różnych krajów. Jeśli nie masz pewności jak to działa i czy wysyłka drogą morską będzie dla Ciebie najbardziej optymalna, skontaktuj się z doradcą, a z pewnością uzyskasz od niego rzetelną odpowiedź i wszystkie niezbędne wskazówki. PEKAES zajmuje się także realizacją usług portowych, pakowaniem, magazynowaniem, konfekcjonowaniem oraz dystrybucją kontenerów. Za pośrednictwem tej firmy, możesz wysłać ładunki typu FCL - całokontenerowe, jak i drobnicę LCL, towary niebezpieczne i ponadgabarytowe.